Kas direktoril on õigus vähendada õppeaasta keskel õpetaja tunnikoormust?

26. jaan. 2013 - 2 kommentaari

Kas kooli direktoril on õigus vähendada õppeaasta keskel (1. jaanuarist) õpetaja tunnikoormust (27 tunnilt 24 tunnile)? Kas sellega seoses väheneb ka õpetaja palk?

Vastab haridus- ja teadus­ministeeriumi jurist Indrek Kilk

Töölepinguseaduse § 12 kohaselt saab töölepingut muuta vaid poolte kokkuleppel. Üldjuhul on õpetaja ja koolijuhi vahel sõlmitavas töölepingus lisaks üldtööajale kokkulepe ka õppe- ja kasvatustöö tundide arvu kohta. Seega eeldaks sellise arvu muutmine töölepingu poolte vahelist kokkulepet (ehk mõlema poole nõusolekut töölepingut muuta).

Vabariigi valitsuse 25. juuni 2009. a määruse nr 113 „Haridustöötajate tööaeg” § 2 kohaselt kestab lühendatud täistööaeg seitse tundi päevas ehk 35 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul, mille jooksul annab lasteaia-põhikooli, põhikooli ja gümnaasiumi põhikooliklasside klassiõpetaja ja aineõpetaja 18–24 õppe- ja kasvatustöö tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul ning gümnaasiumi aineõpetaja 18–22 õppe- ja kasvatustöö tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul. Eelnev tähendab, et põhikooliklasside klassiõpetaja ja aineõpetaja saab täiskoormuse korral anda maksimaalselt 24 õppe- ja kasvatustöö tundi ning gümnaasiumiklasside aineõpetaja 22 õppe- ja kasvatustöö tundi. Sellest tunniarvust suurema õppe- ja kasvatustöö tundide andmise korral suureneb ka üldtööaeg ning tekib ületunnitöö tegemise vajadus, milles peavad töötaja ja tööandja olema eraldi kokku leppinud. Ületunnitöö andmises ei saa alaliselt kokku leppida, seega ei saa töötajal töölepingust nähtuda 27 õppe- ja kasvatustöö tunni andmine. Igal juhul (sõltumata sellest, kas tegemist on põhikooliklasside klassiõpetaja või aineõpetajaga või gümnaasiumiklasside aineõpetajaga) on tegemist päris mitme ületunniga. Seega, näiteks kui õpetaja täiskoormus oli 35 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul, mille käigus õpetaja andis 24 õppe- ja kasvatustöö tundi ja lisaks 3 õppe- ja kasvatustöö tundi ületunnitööna (üldtööaeg suurenes selle käigus 38 tunnini), siis nende kolme õppe- ja kasvatustöö tunni äravõtmiseks ei pea töölepingut muutma.

Pigem on tervitatav, kui tööandja suudab koormuse töötajate vahel jaotada viisil, et keegi ei pea tegema ületunde, mille käigus võib töötaja tervis kahjustuda. Kuna ületunnitöö eest peab tööandja maksma vähemalt 1,5-kordset töötasu (ehk kui töötaja tavatöötund on 4 eurot, siis on ületund vähemalt 6 eurot), toob ületunnitöö äravõtmine mõistagi kaasa töötaja töötasu vähenemise.


2 kommentaari teemale “Kas direktoril on õigus vähendada õppeaasta keskel õpetaja tunnikoormust?”

  1. Jaanika ütleb:

    Õpetajate puhul on ju ületunnitöö odavam kui tavatöötund.

    • Inge Pullat ütleb:

      Õpetajate ületunnitöö algab õpetaja normkoormuse ületamisest(kas või ühe tunniga) ja tasustatakse 1,5kordselt.Töötunnid(35) jagad koormusnormiga saad koefitsendi(tunniettevalmistus,tunniläbiviimine,töödeparandus)mis on lahutamatu osa ja see tuleb korrutada iga sinu poolt antud tunniga. Näiteks kuus oled andnud 140 õppetundi selle korrutad kokkulepitud koefitsendiga ja saad teada palju oled ületunde kuus teinud. Näide 35/22 normkoormus=1,59 140*1,59=222,6 üldtundi oled andnud kuus. Töötunde kuus on õpetajal 133,140,147,154,161
      Ringijuhil on normkoormus 22 ja pikapäeva õpetajal 30

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!