Valga koolivägivalla ohver asub õppima teise kooli

27. okt. 2012 - Kommenteeri artiklit

“Kiusatud õpilane asub uuest veerandist õppima kodulähedases koolis, kus saab ka vajalikku psühholoogilist nõustamist. Teiste intsidendis osalenud õpilastega tegelevad kooli ja piirkonna spetsialistid,” teatas ministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Argo Kerb.

Ministeeriumi teatel on Valga Jaanikese koolis toimunud koolivägivalla juhtumi asjaolude väljaselgitamiseks terve nädala kestnud teenistusliku järelevalve toimingud. Ametnikud vestlesid põhjalikult direktori, õppealajuhataja, sotsiaalpedagoogi, kasvatajate, klassijuhatajate ja kohaliku omavalitsuse lastekaitse töötajaga. Kogutud on kirjalikud seletused, vesteldud on ka kannatanu perega ja kodukoha lastekaitsetöötajaga.

Haridus- ja Teadusministeerium paneb avalikkusele jätkuvalt südamele, et kõikidest tõsistest koolivägivalla juhtumitest ja küberruumist leitud koolivägivalda sisaldavatest videotest tuleb koheselt informeerida politseid. Sääraste materjalide üleslaadimine ja levitamine tekitab kannatanutele põhjendamatuid lisakannatusi ning on seadusega karistatav.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!