Aasta kodanik on Krista Aru

24. nov. 2012 - Kommenteeri artiklit

Kultuuriminister Rein Lang nimetas tänavuseks aasta kodanikuks pikaaegse muuseumijuhi ja kirjandusteadlase Krista Aru.

Langi sõnul on Krista Aru panustanud paljude kultuuri- ja teadusasutuste töösse ja mitme teise ameti kõrval juhtinud pikka aega Eesti Kirjandusmuuseumi ja seejärel Eesti Rahva Muuseumi. „Ta on teinud kõike seda erakordse pühendumusega, olles kõigis oma ettevõtmistes ühtaegu nõudlik nii iseenda kui teiste vastu,“ lausus kultuuriminister.

Krista Aru on töötanud Tartu Ülikoolis ajakirjandusajaloo õpetaja ja lektorina, aastatel 1995 kuni 2005 oli ta Eesti Kirjandusmuuseumi direktor ning aastatel 2006 kuni 2012 juhtis Krista Aru Eesti Rahva Muuseumi. Lisaks on ta Muinsuskaitse Nõukogu, Kultuuriväärtuste digitaalse säilitamise nõukogu, Eesti Rahvusarhiivi teadusnõukogu, Kultuuriministeeriumi juures tegutseva Muuseuminõukogu ja teiste nõukogude liige, teatas kultuuriministeerium.

Krista Aru on pälvinud ka Valgetähe III klassi ordeni aastal 2000 ning Eesti Kirjanduse Sihtkapitali aastapreemia 2005. aastal.

Kultuuriminister andis Arule Tiiu Kirsipuu skulptuuri ja rahalise preemia üle eile Adamson-Ericu Muuseumis.

Aasta kodaniku tiitlile esitati sel aastal 20 kandidaati. Selle aasta kodanikupäeva moto on „Väärikalt läbi elu“.

Aasta kodaniku tiitli üleandmisel premeeriti ka teiste  kodanikupäevale pühendatud ettevõtmiste võitjaid. Tänavune Domus Dorpatensise stipendiaat on Jone Koppel Laadla külast Saaremaal. Jone Koppel on aidanud sisse seada küla seltsimaja ruumid ning tema algatusel on korrastatud külaplats. Ta on aastaid tegutsenud Sõrvemaa kultuurielu edendamise ning kohalike traditsioonide ja rahvapärimuse säilimise nimel. Stipendium on mõeldud isikule, kes läbi oma tegevuse on oluliselt kaasa aidanud kogukonna arengule või on silma paistnud kogukonna jaoks olulise saavutusega.

Kultuuriministeeriumi ja kodanikuhariduse programmi „Minu riik“ korraldatud esseekonkursi „Väärikalt läbi elu“ I koha võitis Katarina Budrik (Gustav Adolfi Gümnaasiumi 12. klass, juhendaja õpetaja Inga Laidna),  II koha sai Merili Palmet (Lasnamäe Üldgümnaasiumi 10. klass, juhendaja õpetaja Ants Sild) ja  III koha Maria Nikonova (Narva Pähklimäe Gümnaasiumi 12. klass, juhendaja õpetaja Inguna Joandi).  Kultuuriministeeriumi ergutusauhinna pälvis Margot Kõrven (Keila-Joa Sanatoorne Internaatkooli 12. klassist, juhendaja õpetaja Terje Urbanik).  Konkursile laekus 212 tööd, žürii valis neist välja 24 parimat.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!