Algas kodanikupäevale pühendatud e-viktoriin

19. nov. 2012 - Kommenteeri artiklit

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) avas täna kümnenda kodanikupäevale pühendatud e-viktoriini, kus esmakordselt saavad lisaks kooliõpilastele teadmisi testida ka teised huvilised.

MISA kodulehel avatud viktoriin on varasematel aastatel olnud mõeldud eelkõige eesti ja vene õppekeelega üldhariduskoolide 7.-12. klasside ja kutsekoolide õpilastele.

„Kodanikupäeva viktoriini eesmärk on suurendada noorte teadmisi Eesti Vabariigi põhiseaduslike institutsioonide, inim- ja kodanikuõiguste, vabaduste ja kohustuste osas. Kõigepealt ongi viktoriin avatud õpilastele ja koolidele, kuid pärast koolide ja õpilaste pingerea selgumist avame keskkonna teadmiste testimiseks kõigile huvilistele, sõltumata vanusest,“ kommenteeris MISA mitmekultuurilise hariduse üksuse koordinaator Toivo Sikk.

„Mõte laiendada viktoriini kogu Eestile tekkis meie asutuse töötajate hulgast, kes tõdesid, et taoline kodanikuks olemisele mõtlema panev võistluslik e-viktoriin võiks huvitav olla ka teistele. Viktoriini küsimused on tõesti väga nutikad ja arvan, et enamik täiskasvanuid ei suudaks seda täiesti eksimatult lahendada,“ lausus Sikk.

Õpilastele on kodanikupäeva viktoriin osalemiseks avatud kuni 25. novembrini. Alates 16. novembrist kuni 2. detsembrini saavad kodanikuksolemise alastes teadmistes võistelda kõik huvilised.

Siku sõnul on viktoriin läbi aastate kujunenud väga populaarseks ning eelmisel aastal osales viktoriinis 5143 õpilast 231 koolist. Mullu oli 66,23 protsenti vastanutest eestikeelsete koolide õpilased ja 34,77 protsenti vene õppekeelega koolide õpilased. Kõige rohkem oli osalejaid Harju maakonnast (54,38 protsenti), Tartumaalt (11,49 protsenti), Pärnumaalt (7,58 protsenti) ja Ida-Virumaalt (7,37 protsenti). Õpilasi osales kõikidest Eesti maakondadest.

„Kokku on aastate jooksul vastatud 450 küsimusele ning viktoriini on lahendatud ligi 36 000 korda, mis tähendab, et osalenud on kümneid tuhandeid õpilasi üle Eesti. Loodame, et kodanikupäeval julgevad lisaks õpilastele oma teadmisi testida ka kõik teised eestimaalased,“ lisas Sikk.

50 küsimusega viktoriinile, milles on ka muusika- ja videoteemasid, on aega vastata 60 minutit.

Varasemate aastate viktoriinid ja tulemused on leitavad MISA veebilehel. Aastate jooksul on toimunud viktoriine edukalt kasutatud ühiskonnaõpetuse tundides täiendava õppematerjalina.

Viktoriini läbiviimist rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

26. novembril tähistatakse Eestis kodanikupäeva, mis on pühendatud Eesti kodanikule, kodanikuuhkuse ja kodanikuks olemisega kaasnevate õiguste ja kohustuste teadvustamisele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!