Eesti Linnade Liit: ministri süüdistused on alusetud

28. nov. 2012 - Kommenteeri artiklit

Eesti Linnade Liit ja Eesti Maaomavalitsuste Liit teatasid pressile, et ei ole nõus haridus- ja teadusministri põhjendamatute süüdistustega kohalike omavalitsuste aadressil.

“Kohalikud omavalitsused kasutavad riigieelarvest eraldatud haridustoetuse vahendeid vastavalt seadusele ja riigi poolt kehtestatud reeglitele. Märgime, et seni on kohalikele omavalitsustele eraldatud vahendeid mitte kitsalt õpetajate vaid pedagoogide tööjõukuludeks. Pedagoogideks on määratletud lisaks õpetajatele ka direktorid, õppealajuhatajad ja tugispetsialistid. Riigikontrolli audit näitab, et vastavalt määratule on ka raha kasutatud. Mõistetamatuks jääb, miks minister ikka ja jälle selle tõsiasja „unustab“ ja oma isiklike arvamuste väljaütlemistel komistab,” seisab liitude ühisteates.

Liitude teatel oli linnadel ja valdadel nii 2011. aastal kui ka 2012. aastal kasutada riigieelarvest eraldatud haridustoetuse vahendeid 201 miljonit eurot. Sealhulgas munitsipaal- ja erakoolide õpetajate, tugispetsialistide, direktorite ja õppealajuhatajate töötasuks ja täiendkoolituseks, õppevahendite soetamiseks, koolilõuna kulude katmiseks ning investeeringuteks.

Praegusel hetkel on ka 2013. aasta riigieelarve eelnõus kohalike omavalitsuste haridustoetuste summa enne III lugemist 201 miljonit eurot. Milliseid muudatusi valitsus selle summa sisemises jaotuses järgmiseks aastaks ette näeb ja kas nähakse ette vahendid õpetajate astmepalga tõusuks, ei ole praegu kohalikele omavalitsustele ega avalikkusele veel teada sest vastavad eelnõud puuduvad, nenditakse pressiteates.

Haridustoetuse üldsumma vahendite jaotus selgub peale 2013. aasta riigieelarve kinnitamist ning omavalitsused loodavad, et astmepalga tõstmiseks ei ohverdata sotsiaalpedagoogide ja logopeedide palka, klassijuhatamise tasu ja juba varasemalt peaaegu olematuks kärbitud remondiraha ning lisandub ka reaalne ressurss astmepalga tõstmiseks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!