Jane Niit: estonglish kui uus suund Eesti kõrgharidusmaastikul?

8. nov. 2012 Jane Niit, TLÜ magistrant - Kommenteeri artiklit

Kõrghariduses eesti ja inglise keele koos kasutamine tekitab tõsiseid probleeme ja kas äkki ka uue keele, muretseb TLÜ kommunikatsooni eriala magistrant Jane Niit Postimehe arvamusportaalis.

Kuidas on võimalik, et riigis, kus on üksainus riigikeel – eesti keel –, on vaja riigiülikoolis õppimiseks osata inglise keelt? Tegelikult ei tunne ma muret niivõrd inglise keele oskamise vajalikkuse pärast, kuivõrd pean probleemseks seda olukorda, mis on tekkinud kõrgharidusmaastikul just eesti ja inglise keele kooskasutamise tulemusena.

Väga paljud ülikoolides kasutusel olevad teadustekstid ja õppematerjalid on kirjutatud inglise keeles, kuid meie, üliõpilased, peame kirjutama esseid, lahendama koduülesandeid ning sooritama eksameid aga eesti keeles. Siinkohal tulevadki mängu esmalt just tõlgendusprobleemid.

 

Pikemalt lugege siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!