Kas õunast saab elektrit? Jaa!

25. nov. 2012 Eve Ploomipuu, Elle Kaljuste Ideelaada keelte ja oskusainete pesade juhid - Kommenteeri artiklit

Tundub uskumatu, kuid vastab tõele. Tartu kommertsgümnaasiumi loovtööde ideelaadal tegid seda 8. klassi õpilased Marten Tamm, Indrek Roosiväli ja Rauno Lillemets õpetaja Aare Ojamaa juhendamisel.

Esimesed loovtööd kaitsti meie koolis 2012. aasta kevadel. Teemad ulatusid koolivormimütsidest loovtantsuni. Vahepeale jäid veel õitsvad lillepeenrad, loomade jäljed lumel, oma tuba ja köögiviljadest toodetud elektrivool. Siis tekkis mõte tutvustada oma kooli loovtöid ka teistele Tartu linna ja maakonna koolidele. Mõttest sai tegu, kui asja hakkasid vedama õpetajad Riina Voltri ja Merike Kilk. 18. oktoobril saigi teoks pikalt ja põhjalikult ettevalmistatud loovtööde ideelaat, kuhu olid osalema kutsutud peale meie kooli õpilaste ka Miina Härma ja Forseliuse gümnaasiumi õppurid oma parimate loovtöödega. Kokku osales 68 autorit.

Ideelaada tööd oli jaotatud nelja nn ideepessa: oskusained, sotsiaalained, loodusained ja keeled. Igas pesas võis tutvuda eespool nimetatud koolide parimate töödega. Üritus tõi majja uudistama üle neljasaja külastaja, luues palju elevust ja energiat kogu päevaks.

Anti välja ka publiku ja Facebooki preemia: enamik häältest läks atraktiivseimale tööle „Puu- ja köögiviljad elektrivoolu tekitamas”, Facebookis osutus võitjaks töö „Meie kooli vormimütsid” (Merily Kliimar, Annett Pendarov, Grethe Audova, Geterly Sepp Tartu kommertsgümnaasiumist, juhendaja õp Ebe Palgi).

Loovtöö uue õppekava kohustusena on tekitanud palju vastakaid arvamusi ja seisukohti, kuid meie kooli senised kogemused ja ideelaada õnnestumine on andnud vaid head tagasisidet ja tekitanud impulsse edasisteks töödeks. Kaasa on aidanud ka see, et loovtööde edukaks sooritamiseks koostas meie kooli töörühm eesotsas õpetaja Mario Mäeotsaga nii loovtööde koostamise kui ka hindamise juhendi (vt http://www.kmg.tartu.ee/opetoo/loovtoo.html).


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!