Sisekaitseakadeemia sai Põhjamaade kvaliteedikonkursil peaauhinna

9. nov. 2012 - Kommenteeri artiklit

Neljapäeva, 8. novembri hilisõhtul, anti Soomes Helsingis toimunud pidulikul tseremoonial Sisekaitseakadeemiale üle põhjamaade ühe tuntuima kvaliteedikonkursi „Quality Innovation 2012“ peaauhind.

Akadeemia pälvis auhinna kaasaegse simulatsioonitehnoloogia õppetöösse integreerimise ning seeläbi saavutatud mõju eest hariduse kvaliteedile, teatas akadeemia pressiesindaja.

Auhinna vastu võtnud Sisekaitseakadeemia rektor Lauri Taburi sõnul on akadeemia õppetööd toetavad simulatsioonilahendused loodud selleks, et korraldada tulevastele sisejulgeolekuametnikele õppetööd võimalikult erinevate stsenaariumitega, millega töös võidakse kokku puutuda

„Virtuaalkeskkond on ka kordades vähem kulukas, kui näiteks harjutada keemiaõnnetuse või terrorismiakti vastast tegevust reaalses keskkonnas“ avas rektor Tabur Sisekaitseakadeemia õppemetoodikat.

Sisekaitseakadeemias õppetöösse integreeritud simulatsioonikeskkonna kasutamine ei sea piiranguid rollidele, võimaldab vabamalt planeerida aega ning ka õpitavate kriitiliste olukordade kulgu. Samuti aitab simulatsioonikeskkonnas õppimine ületada probleemi, kus tavapraktikas puudub võimalus luua õppimiseks vajalikke õpikeskkondi. Uus õpimeetod aitab arendada nii õpetajat, kui ka õpilasi, treenides erinevaid kriitilisi olukordi lahendavate ametnike planeerimisoskust, ohu ning kannatanute olukorra hindamist.

Sisekaitseakadeemia Innovaatiliste Haridustehnoloogiate Keskuse juhi Marek Linki sõnul on tunnustuseni viinud sihipärane ja pidev töö väga paljude erinevate instruktorite ja koolitajatega, kes on suutnud oskuslikult uuendusliku õppimistarkvara juurutamise juures rakendada oma erialaseid teadmisi. „Uus tehnoloogia on muutnud akadeemias antava väljaõppe ja koolituse veelgi kiiremaks, efektiivsemaks ja atraktiivsemaks“ lisas Link.

Kvaliteediinnovatsiooni auhind on tunnustus organisatsioonile, kes on toonud turule uuendusliku toote, teenuse või ärimudeli, mis on jõudnud ka majandusliku eduni. Konkurss toimus seitsmes kategoorias, milles Sisekaitseakadeemia osales lisaks peaauhinnale ka avaliku sektori ja mittetulundusühenduste kategoorias. Kvaliteediinnovatsiooni auhinna konkursi eesmärk on suurendada Eestis tehtavate innovaatiliste lahenduste arvu ja tõsta nende taset, samuti võrrelda oma taset Soome ja Rootsi vastavate organisatsioonidega võttes mõõtu uute arendus-, juhtimis- või tooteideede vallas.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!