Tallinn sulges seitse lasteaeda ja avas viis
2001. aastal suleti seitse lasteaeda, mis töötasid alakoormusega või lisaks alakoormusele ei vastanud ka sotsiaalministri määrusega kehtestatud lasteasutuse tervisekaitsenormidele, samuti puudus neis järjekord (teisisõnu perspektiiv jätkata).
Näiteks 2001. aasta oktoobris suleti linnavolikogu otsusega Tallinna Killustiku lasteaed, mille nelja rühmaga majas töötas ainult üks rühm 11 lapsega ning kohasoovijaid ootel ei olnud.
Aastatel 2006–2012 rajatud uued lasteaiad ning renoveeritud ja (taas) lasteaedade käsutusse antud ruumid.
Aastatel 2006–2009 avati Tallinnas viis uut lasteaeda: Kelmiküla lasteaed (Põhja-Tallinn), Lauliku lasteaed (Nõmme), Padriku lasteaed (Pirita), Kasekese lasteaed (Nõmme) ning Rännaku lasteaed.
2008. aastal lõpetati Laagna lasteaia-põhikooli (Lasnamäe) renoveerimine, kus loodi tänapäevased tingimused kuuele lasteaiarühmale.
2009. aastal renoveeriti Rõõmutarekese lasteaia (Kesklinn) hoovimaja, kuhu lisandus samuti üks rühm.
2010. aastal avati Tallinnas kuus uut rühma: üks Lepistiku lasteaias-algkoolis, üks Mustamäe 1. lasteaias-algkoolis (mõlemad Mustamäel) ja üks Tuule lasteaias (Lasnamäe); rekonstrueeriti Asunduse lasteaia üks korpus (Lasnamäe), kuhu lisandus kolm uut sõimerühma.
2011. aasta veebruaris avati Kristiine lasteaias täiendav sõimerühm, septembrist avas Lepistiku lasteaed-algkool (Mustamäe) kaks täiendavat rühma ning 1. novembrist avati veel üks täiendav sõimerühm Südamekese lasteaias (Kesklinn).
2012. aastal on Tallinnas plaanis avada 24 täiendavat rühma (470 täiendavat kohta), millest 14 on juba avatud (250 kohta). Juba jaanuaris avati kaks uut sõimerühma Mustamäel Sõbrakese lasteaias. Õppeaasta alguses avati Mustamäel 5, Lasnamäel 3, Nõmmel 2 ja Haaberstis 2 uut rühma.
Käesoleva aasta jooksul lisandub veel kümme uut rühma: renoveerimisel Vikerkaare lasteaias 6 ja Põhja-Tallinnas 4 rühma, millega lisandub veel ca 220 sõime- ja lasteaiakohta.
Allikas: Tallinna Haridusamet
Kahju muidugi, kuid Kelmiküla lasteaed on mu lemmik