Tallinna Sikupilli Keskkool korraldab Urmas Alenderile pühendatud laulukonkurssi

28. nov. 2012 Heido Selmet Urmas Alenderi kaasaegne, Tallinna Sikupilli Keskkoolis 30 aastat õpetanud - Kommenteeri artiklit

Aeg antakse ja aeg võetakse… Õnnelik on see inimene, kes jääb elama üle temale antu.

„Kas jääb?“- selle otsustab aeg.

Mõte kooli vilistlase Urmas Alenderi lauluvõistlust korraldada oli üsnagi elavalt päevakorral juba poeedi, helilooja ja interpreedi eluajal (tõe huvides peab nimetama, et tol korral küll rohkem nõukogude „parteitädide“ ärritamiseks). Nagu väärt viljale omane, vajab ta valmimiseks oma kindlat aega ja soodsat keskkonda. Aastakümneid veeretatud mõte on nüüdseks teostunud, elujõuliseks saanud, ja loodetavasti pöördumatult.

22. novembril, kui Urmas Alender oleks saanud 59-aastaseks, kogunesid Tallinna Sikupilli Keskkooli aulasse Tallinna üldhariduskoolide paremad lauljad, pillimehed ja nende juhendajad, et üheskoos „alenderit“ laulda, publikuks kõik, kelleni reklaam ulatunud.

Konkursside tõmbenumbriks oli, on ja jääb kindlasti parimate väljaselgitamine ja selleks on vajalik igati asjatundliku žürii kohalolek. Üllar Luup, Heini Vaikmaa, Margus Vaher, Piret Hallik ja Veronika Bulatova muusikaringkondades eraldi tutvustamist ei vaja, kui ehk, siis Veronika Bulatova, kes on lauljateel oma esimesi samme sättimas. Nimelt on just tema eelmise Alenderi lauluvõistluse võitja. Selleaastane võistulaulmine kandis juba järjekorranumbrit 3.

Pärast vaimustavaid esinemisi, eneseületamisi ja, mis seal salata, ka altminekuid, teatas žürii esimees Üllar Luup (samuti Sikupilli keskkooli vilistlane) need kauaoodatud nimed, kes Alenderi interpreteerimisel ja mõistmisel kõige enam silma paistsid. Olgu nad nüüd kõigile lugejatele ka ära toodud.

Peapreemia pälvis Roberta Mark Tallinna Reaalkoolist (juhendaja Heli Roos, klaveril Elise Altroff); publikupreemia Mari-Liis Duglas Tallinna Inglise Kolledžist (juhendaja ja klaveril saatja Margot Peterson); eripreemia kõige alenderlikuma esituse eest Andres Popov Tallinna Inglise Kolledžist (juhendaja ja klaveril saatja Margot Peterson); eripreemia väljapaistvate vokaalsete võimete eest Kauro Tafitšuk Tallinna 32. Keskkoolist (juhendaja Leelo Jaanimägi); eripreemia hingestatuima esituse eest Karoliina Rebane Gustav Adolfi Gümnaasiumist (oli ka ise endale juhendajaks).

Saalisviibijate suureks rõõmuks esitas ka Margus Vaher oma „alenderi“, mis mõjus tõetruult ja võimsalt ning pälvis vaimustav-pika aplausi.

Oma tänusõnades nimetas ürituse hing, korraldaja ja õhtujuht Õnneleid Mardim kõiki toetajaid, kelleks olid Tallinna Haridusamet, Lasnamäe LOV, Raadio Elmar, kauplus Stanford Music ja Tallinna Sikupilli Keskkool, ning tuletas kohalviibijatele meelde Urmas Alenderi 60. sünniaastapäeva, mis saabub järgmisel aastal ja mistarvis on osa ettevalmistusigi juba tehtud. Kohtumiseni aastal 2013!

Piltjutustusi kahest viimasest lauluvõistlusest on võimalik vaadata kooli videote lehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!