Tartu küsib EAS-ist maksimumi

30. nov. 2012 Sirje Pärismaa - Kommenteeri artiklit

Linnadest esimesena oma gümnaasiumivõrku korrastama asunud Tartu taotleb EAS-i gümnaasiumivõrgustiku korrastamise meetmest toetust maksimaalses mahus, mida programm võimaldab, s.o kuus miljonit eurot. Toetust kasutatakse tulevase Tamme gümnaasiumi hoone (Nooruse 9 asuv endine Tartu tervishoiukõrgkooli maja) põhjalikuks renoveerimiseks.

Tartu linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Riho Raave sõnul on järgmise aasta eelarvest kavandatud haridusobjektide investeeringuteks samuti kokku kuus miljonit eurot.

„See sisaldab muuhulgas ka vajalikku summat (1,5 mln eurot) eespool nimetatud hoone omandamiseks ja projekteerimistöödeks,” rääkis Raave. Suuremad summad lähevad veel uute lasteaiarühmade rajamiseks ja pooleliolevate remonditööde lõpetamiseks.

Hädavajalikeks remontideks ning parandusteks teistes koolimajades ja lasteaedades jääb ca 1,1 mln eurot. Alustatud remonditööd on plaanis lõpetada Mart Reiniku koolis. Lisaks on investeeringusummad ette nähtud Annelinna gümnaasiumile, Descartesi lütseumile, Raatuse gümnaasiumile, kunstigümnaasiumile, Tamme gümnaasiumile, vene lütseumile ning kutsehariduskeskusele.

EAS-i gümnaasiumivõrgustiku korrastamist toetavast meetmest saab toetust taotleda 21. jaanuarini 2013.

Toetust võivad taotleda Tallinn, Tartu, Pärnu, Kohtla-Järve ja Narva linn vähemalt 540 õpilasega eraldiseisva gümnaasiumi moodustamiseks; Jõhvi vald, Kuressaare, Kärdla, Paide, Põlva, Rakvere, Rapla vald, Valga ja Võru linn eraldiseisva gümnaasiumi moodustamiseks; samuti 10 000 elanikuga kohaliku omavalitsuse üksused, kus eraldiseisev gümnaasium on tegevust alustanud. Taotleja võib kaasata projekti partnerina teisi sama või naabermaakonna kohaliku omavalitsuse üksuseid.

Meetmes toetatakse õppehoonete ehitustöid ja sisustamist. Maksimaalne toetusmäär on 85%. Minimaalne toetuse suurus projekti kohta on 250 000 eurot ning maksimaalne 6 000 000 eurot.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!