Tartu Ülikooli teaduskoolis tuleb füüsika- ja matemaatikavõistlus

26. nov. 2012 - Kommenteeri artiklit

Tartu Ülikooli Teaduskool korraldab detsembris lahtise matemaatikülesannete lahendamise võistluse ning omalaadse füüsikavõistluse „Kajakas“.

Pühapäeval, 9. detsembril toimuvast lahtisest matemaatikaülesannete lahendamise võistlusest on võimalik osa võtta nii  Tartus, Tallinnas, Pärnus, Narvas, Kohtla-Järvel, Kuressaares kui ka Viljandis. Viie tunni jooksul tuleb lahendada viis ülesannet, mis eeldavad arutlusoskust ja koolis õpitu loomingulist rakendamist. Võistlus toimub kahes vanuserühmas ja selle tulemusi arvestatakse matemaatikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel. Kolme parema hulka tulnud õpilased saavad kandideerimisel TTÜ majandusteaduskonna üliõpilaseks täiendavalt ühe konkursipunkti.

Kolmapäeval, 12. detsembril toimuv füüsikavõistlus rõhutab füüsikalise mõtlemisviisi olulisust – võistlusel esitatakse osalejatele 6 – 10 küsimust, millel on küll põhimõtteliselt olemas täpne vastus, kuid seda pole võimalik antud ajalimiidi piires leida. Küll aga on võimalik hinnata vastust võrdlemisi hea täpsusega, kui teha asjakohaseid lähendusi, seisab TÜ Teaduskooli teates. Küsimusi on nii koolifüüsikaga seotuid kui ka argielu valdkondadest. Heaks tulemuseks pole vaja niivõrd matemaatilist ja tehnilist osavust ülesannete lahendamisel, kui pigem head intuitsiooni ja olukordade piltliku ettekujutamise võimet.  Võisteldakse ühes vanuserühmas.

Matemaatikavõistlusele saab kuni 5. detsembrini registreeruda siit, füüsikavõistlusele saab kuni 7. detsembrini registreeruda siin.

Lisainfot võistluste kohta leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!