Valga ajalooline koolihoone sai uue kuue

10. nov. 2012 - Kommenteeri artiklit

Valga linnas Vabaduse tänava koolihoones lõpetati ennetähtaegselt enam kui pool miljonit eurot maksnud remonditööd, mille käigus uuendati ajaloolise maja katust, fassaadi ja aknaid eesmärgiga suurendada maja soojapidavust.

„Renoveerimistööd läksid maksma natuke üle poole miljoni euro ja tööd tehti riigi saastekvoodi müügist saadud rahaga. Kallimad ja keerulisemad tööd võib jagada kolmeks: katus, fassaad ja aknad,“ ütles linnamajandusameti juhataja Urmas Möldre, ning lisas, et mälestiste nimistusse kuuluvas hoones sujusid renoveerimistööd ilma suuremate tõrgeteta ja lõpetati ligi kuu aega planeeritust varem ning gümnasistide õppetöö jätkub juba soojapidavamates ja energiasäästlikumates ruumides.

Kõik renoveerimistööd sajandivanuses koolimajas viidi läbi vastavalt muinsuskaitse eritingimustele, säilitades kõik ehitise juugendarhitektuurile omased tunnused ja eripära,  seisab Valga linnavalitsuse pressiesindaja saadetud pressiteates.

Remonttööde peamiseks eesmärgiks oli energiakulude vähendamine, tööde käigus restaureeriti hoone fassaad, soojustati maja vundament, paigaldati hüdroisolatsioon ja drenaaž ning vahetati välja maja katus ja vihmaveetorustik.

Lisaks sai maja uued soojapidavad aknad ja välisuksed, soojustati ja tehti korda hoone pööning, ehitati uus soojasõlm ja renoveeriti küttesüsteemi.

Valga Vabaduse tänava koolihoones alustati 1908. aastal õppetööd C. R. Jakobsoni õetütre Marta Pärna juhtimisel, kes oli Eestis esimene eestlasest naiskoolijuht. Tema sünnist möödub tänavu 1. detsembril 145 aastat.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!