Algavad Randvere koolihoone ehitustööd

19. dets. 2012 - Kommenteeri artiklit

Viimsi vald sai ehitusloa Randvere koolimaja rajamiseks. 2013. aasta sügisel avatav kool hakkab teenindama peamiselt Leppneeme, Tammneeme, Randvere, Metsakasti, Äigrumäe, Laiaküla ja Muuga küla lapsi. Kooli tulevad ka erivajadustega lastele mõeldud õppeklassid. Koolihoone ehitus maksab ligi 6 miljonit eurot.

„Viimsi sai viimati uue koolihoone kolm aastat tagasi, mil avati Karulaugu algkool,“ sõnas Viimsi vallavanem Haldo Oravas. „Nende kolme aasta jooksul on aga Viimsi valla elanike arv suurenenud 1600 inimese võrra, mis tähendab, et uued koolid ja lasteaiad on meie valla jaoks esmane prioriteet. Randvere kooli kiire valmimine on hädavajalik, et vältida koolikohtade puudujääki algklasside osas Karulaugu koolis ning Viimsi Keskkoolis 2013. aasta sügisel.“

Viimsi abivallavanema Jan Trei sõnul tuleb uus koolihoone eriline, kuna rajatakse ka erivajadustega lastele mõeldud õppeklassid. „Randvere kooli tulevad kaasaegsed õpperuumid 40 erivajadusega lapsele. Ühtlasi asuvad lastega tegelema eripedagoogid, psühholoogid ning oma ala spetsialistid. Viimsi jaoks on oluline, et kõik valla lapsed saaksid käia kodulähedases koolis ning me liigume selles suunas väga sihikindlalt,“ lisas Trei. „Kooli rajamisega tuleb valda juurde ligikaudu 450 uut koolikohta. Randvere külla kooli ehitamine tasakaalustaks ning rikastaks geograafiliselt tänast Viimsi koolivõrku ning tooks moodsa, turvalise ning kodulähedase kooli ka valla idaranniku külade lastele ja peredele.“

Randvere kool on mõeldud kolmele paralleelile I–VI klassini. Kooli tulevad muusika- ja kunstiklassid, tööõpetuse ruumid, raamatukogu ning spordikompleks.

Hoone õppeplokid on jaotatud eraldi pesadena hoone kolmele teljele, mida läbib siduv koridor. Õppeplokkide vahelised alad on lahendatud kooli üldaladena nagu näiteks söögiala, raamatukogu ja aula. Spordisaal on projekteeritud suurema mahuna ühele kolmest teljest. Klassid jaotatud astmete kaupa pesadesse (klassiastme kaupa – 3 paralleeli ühes pesas). Pesa suuruseks on planeeritud ca 350 m². Pesades on 3 klassiruumi, garderoob, ühisruum ühisõppeks või vahetundideks ning tualetid. Lisaks on pesadesse planeeritud õpetajatele tööruum, et võimaldada õpetajatel olla õpilastega kogu koolipäeva vältel.

Igal pesal on oma sisehoov, kus on võimalik viia läbi õuesõpet. Erivajadusega laste plokki on planeeritud 5 väiksemat klassiruumi, individuaalõppe võimalusega puhkeruumid ning teraapiaruumid. Lisaks erivajadustega laste plokile on planeeritud eraldi ruumid psühholoogile, sotsiaalpedagoogile, kooliarstile, logopeedile ja eriteraapiale.

Randvere Kooli projekti autorid on Inga Raukas, Mart Kadarik ja Matthias Klitzsh. Projekteerija on OÜ Arhitektuuriagentuur. Kooli hakkab ehitama Fund Ehitus OÜ.

Koolihoone tuleb kahekordne netopinnaga 5772,8 m². Ehituse maksumuseks kujunes läbi riigihanke 5,92 miljonit eurot.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!