Luua Metsanduskool sõlmis koostööleppe nelja praktikapartneriga

4. dets. 2012 Sirje Pärismaa, Mari Klein - Kommenteeri artiklit

Luua Metsanduskool sõlmis eelmisel nädalal kahepoolse kokkuleppe nelja ettevõttega, kes pakuvad kooli õpilastele praktikavõimalust. Kokkuleppe kohaselt asutakse ühiselt ette valmistama tööjõudu, keda tööandja tõepoolest vajab.

“Seni, kuni meie tööandjad praktikante odavaks tööjõuks peavad, kes niisuguseid töid tegema saadetakse, mida oma töötajad ei viitsi teha, ning kes pärast praktikapäevikus lahtreid täidavad ja musta südametunnistuse rahustuseks “viied” kirjutavad, ei muutu süsteemis midagi,” seisab Luua metsanduskooli teates.

Sellise suhtumise muutmiseks sõlmis metsanduskool koostööleppe RMK, Baltic Trio, Aiasõbra ja Karukäpa Puukooliga. Kõigis neis on metsanduskooli õpilased ka juba varem praktikal käinud. “Meie ühiseks eesmärgiks on valmistada ette tööjõudu, keda tööandja tõepoolest vajab,” kinnitas kooli arendusjuht Anu Vaagen. Kool pakub tööandjatele omakorda praktikate hindamissüsteemi, mis aitab neil hinnata oma töötajate kompetentse.

Koostöölepped sõlmiti ligi kaks aastat kestnud Euroopa Sotsiaalfondi projekti “Ettevõttepraktikate süsteemi arendamine Luua Metsanduskoolis. Tõhus koostöövõrgustik Luua Metsanduskooli ja ettevõtete vahel ning kvaliteetne ja toimiv ettevõttepraktikasüsteem ja selle hindamine” käigus.

Vaagen lisas Õpetajate Lehele, et projekt hõlmas oluliselt rohkem koostööpartnereid, kuid need neli olid esimesed, kellega sai sõlmitud ametlik leping. Muu hulgas valmis koolil nimetatud projektis ka spetsiaalne arvutiprogramm praktikate mitmepoolseks hindamiseks, samuti koolitati tööandjaid ja hindajaid. Projekti kogumaksumus oli üle 100 000 euro, millest 40 000 kulus tööandjate koolitamiseks ning hindamisprogrammi väljatöötamiseks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!