Millest kirjutab Õpetajate Leht homme, 7. detsembril?

6. dets. 2012 - Kommenteeri artiklit

Õpetajate palgatõusu koormat hakkavad kandma omavalitsused

Õpetajate Leht avaldab Tallinna, Tartu ja Pärnu haridusametite juhtide pöördumise haridusministri poole, milles nad protestivad selle vastu, et ministeerium kavatseb õpetajatele antud palgatõusulubadused täita kohalike omavalitsuste arvelt. „Taolise palgatõusu plaani tagajärjel vähenevad paljude omavalitsuste võimalused rahastada teisi olulisi koolipidamisega seotud kohustusi, mistõttu koolide alarahastatus süveneb veelgi,“ kirjutavad kolme suurema linna haridusjuhid. „ Musta stsenaariumina võidakse rahapuudusel loobuda tugispetsialistidest või vähendada nende arvu. Kindlasti ahenevad õpetajate täienduskoolituse võimalused, rääkimata õppevahenditega kindlustatusest või õppekava täitmisest.“

Haridusministeeriumi seisukohti õpetajate palgatõusu asjus selgitab Õpetajate Lehes haridusministeeriumi avalike suhete juht Argo Kerb.

Tallinna ülikooli uus peahoone

Õpetajate Leht tutvustab äsja valminud Astra teadusmaja, millest saab Tallinna Ülikooli peahoone. Seda arhitekt Ignar Fjuki loodud hoonet hakati algselt kavandama vana peahoone juurdeehitusena, aga tulemuseks oli uus uhke viiekorruseline hoone, mis erinevalt suuri skandaale põhjustanud Kunstiakadeemia peahoonest kerkis Tallinna südalinna Narva maanteele vaikselt ja peaaegu märkamatult.

Kuidas saada üle kollektiivsest egoismist?

Eri ainete õpetajad ei kipu enamasti koostööd tegema, vaid pigem vastanduvad üksteisele, püüdes enda ainele teiste arvelt mahtu juurde saada. Kuidas olukorda muuta, arutasid Õpetajate Lehe vestlusringis Miina Härma gümnaasiumi direktor Ene Tannberg, Tartu Ülikooli professor Edgar Kull ja õpetajate koolitaja Leelo Tiisvelt.

Internet kui peidupaik

Raivo Juurak kirjutab Õpetajate Lehes, et internet, millest pidi saama kõige avalikum paik meie avatud maailmas, on muutunud paljude jaoks pigem peidupaigaks.

Kuri Kapitalist ja Vaene Poiss

Ajakirjanik Rein Sikk jutustab Õpetajate Lehes mõistuloo Kurjast Kapitalistist ja Vaesest Poisist, mille lõpus küsib: kas kool peaks andma hästituunitud haridust või õpetama pigem elus hakkama saama? Või on see kõik tühi vaev ja ajaraisk, sest jobu peabki elus peksa saama ja niimoodi õppima.

Eksamikünniseks üks punkt

Kuna 2014. aasta kevadel peavad kõik õpilased tegema matemaatikaeksami, siis soovitab  Loo keskkooli matemaatikaõpetaja Allar Veelmaa Õpetajate Lehes mitte kehtestada uuest aastast 50% piiri.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!