Piret Raud: „On mõnus veeta aega enda loodavas sõbralikus maailmas”

1. dets. 2012 - Kommenteeri artiklit

Ma sündisin 1971. aasta juulikuus Eesti pealinnas Tallinnas lastekirjanike peres. Tallinnas olen veetnud kogu oma elu. Lapsena mängisin sõpradega vanalinna kitsastel tänavatel ja romantiliste vanade majade hoovides. Kõõlusin murenevatel müüridel ja kolasin pimedatel pööningutel. Hiljem õpingute ajal Eesti kunstiakadeemias käisin linna peal, joonistusplokk kaenlas. Kunstiakadeemias õppisin graafikat. Minu magistritöö oli loodud vanaaegses ja tänapäeval vähe kasutatavas vasegravüüritehnikas. Mind on alati paelunud mustvalge graafiline maailm, väike formaat ja peened detailid. Graafika ja raamatuillustratsiooni seos on nõnda tihe, et pole midagi imestada, et minust sai lõpuks illustraator.

Kümme aastat illustreerisin teiste autorite raamatuid, kuni ühel hetkel otsustasin ise kirjutamises kätt proovida. Osalesin lasteraamatukäsikirjade võistlusel ja võitsin selle. Käsikirjast sai raamat, mis sai ootamatult väga hea vastuvõtu osaliseks. Tee kirjutamisele oli lahti. Nüüdseks olen illustreerinud umbkaudu 40 ja kirjutanud üheksa lasteraamatut. Mulle tõesti meeldib mu töö. Lasteraamatutes leidub ruumi headusele, huumorile ja õnnelikkudele lõppudele. On tõeliselt kosutav ja mõnus iga päev mõnda aega enda loodavas sõbralikus maailmas veeta.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!