AHHAA teaduskeskus Tallinnas pannakse kevadel kinni

3. jaan. 2013 - Kommenteeri artiklit

Tallinnas Vabaduse väljaku all asuv Teaduskeskus AHHAA filiaal suletakse 2013. aasta aprilli lõpus, sest sealsed ruumid ei vasta teaduskeskuse vajadustele ning aasta kaupa pikendatav ruumide leping Tallinna linnavalitsusega ei võimalda ette broneerida välismaiseid rendinäitusi, teatas keskuse pressiesindaja.

“Vabaduse väljaku all asuvatele AHHAA ruumidele on keeruline rasketehnikaga ligi pääseda, puuduvad suured uksed ning näitusega kaasnevate eritingimuste tekitamiseks tuleb iga kord palju vaeva näha,” selgitas AHHAA juhatuse liige Andres Juur. “Tallinna filiaali sulgemine oli meie jaoks väga raske otsus, kuid kuna tahame külastajatele pakkuda maailmatasemel näitusi, mida praegustesse ruumidesse pole võimalik tuua, siis ei jäänud muud valikut. Ka praegu Tartu AHHAAs olevat kosmosenäitust poleks kahjuks Tallinna ruumidesse tuua saanud — lihtsalt ei mahu kõrgustpidi ära.”

Ühe põhjusena tõi Juur välja ka selle, et hoolimata läbirääkimistest Tallinna linnavalitsuse esindajatega, ei sõlmi linnavalitsus ruumide osas pikemat lepingut kui aastaks ning toetust ei saanud uue näituse lisarahastamise projekt 2013. aastaks.

“Rahvusvaheliste teadusnäituste rendilepingud sõlmitakse ette kahe-kolme aasta peale, mistõttu teadmatus Tallinna filiaali saatusest iga uue aasta eel ei luba meil võtta pikemaajalisi kohustusi,” ütles Juur. “Oleme tänulikud Tallinna linnavalitsusele, et ajal, kui Tartu AHHAA maja valmimine oli jätkuvalt küsimärgi all, pakkusid nad meile ruume Tallinna filiaali avamiseks. Nüüd, kus meil on maailmatasemel võimalustega teaduskeskus Tartus valmis, suuname kogu oma arendustöö sinna. Meil on ülimalt hea meel tõdeda, et noorte teadushuvi on järjest kasvanud ning uue maja külastajanumbrid on ületanud ka kõige optimistlikumad plaanid.”

Kõigil Tallinna AHHAA töötajatel on võimalus soovi korral oma tööd jätkata Tartu AHHAAs.

AHHAA Tallinna filiaal avati 2009. aasta 20. augustil ning selle aja jooksul on keskust külastanud veerand miljonit inimest ning eksponeeritud üheksa näitust.  Kuni aprilli lõpuni saab näha valguseteemalist näitust “Ahhaa, särab ja säriseb!”.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!