EBS avab sügisel ühisõppekava Nottingham Trent University’ga Inglismaal

16. jaan. 2013 - Kommenteeri artiklit

EBSi rektor professor Arno Almann allkirjastas eelmisel nädalal lepingu, mille kohaselt avab EBS sügisel ingliskeelse magistritaseme ühisõppekava Suurbritannias asuva tunnustatud ülikooli Nottingham Trent University Business School’iga. Ühisõppekava nimetuseks on European Business and Finance, teatas Estonian Business Schooli pressiesindaja.

„Meile teadaolevalt ei ole Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumis seni registreeritud ühtegi Eesti kõrgkooli magistritaseme ühisõppekava välisülikooliga. EBSi ja Nottingham Trent University ühisõppekava puhul tahame esile tuua, et see on koostatud vastavuses nii Eesti kui Briti kõrghariduse kvaliteedinõuetega, üliõpilased õpivad programmi käigus mõlemas riigis ning saavad lõpetades kahe ülikooli ühisdiplomi,“ rääkis rektor Almann, kelle sõnul on tegemist järjekordse sammuga EBSi arengu rahvusvahelistumise suunal, et kindlustada oma lõpetajatele kaasaja vajadusi arvestav ning rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline haridus.

Ühisõppekava EBSi poolse esindaja professor Katri Keremi sõnul on European Business and Finance ühisõppekava eesmärgiks arendada juhte, kes oleksid võimelised töötama üle-Euroopalistes ja multikultuursetes  ettevõtluskeskkondades. „Kogu õppekava puhul on pandud oluline rõhk õppeainetele, mis katavad erinevaid majandusvaldkondi Euroopa või kogu maailma näitel. Kaheaastasesse magistriõppe programmi sisseastujad õpivad aasta EBSis, teise aasta esimese poole Nottinghamis ning tulevad viimaseks semestriks tagasi Eestisse, et kirjutada lõputöö,“ selgitas Kerem õppekorralduslikku poolt.

Nottingham Trent University’s (NTU) õpib üle 24 000 üliõpilase, sealhulgas üle 2000 rahvusvahelise tudengi 90st riigist üle maailma. NTU on üks edukamaid Inglismaa ülikoole lõpetajate tööhõive seisukohalt. Vastavalt 2008.-2009. aastal läbi viidud uuringule leiab 95% NTU lõpetajatest töökoha vähem kui 6 kuud pärast lõpetamist.

1988. aastal asutatud 1500 tudengiga Estonian Business School on vanim äriharidust pakkuv hariduskontsern Baltimaades. Tänaseks on Tallinna kesklinnas asuv EBS kasvanud üheks Baltimaade suurimaks äri- ja juhtimisalast tasemeõpet pakkuvaks rahvusvaheliseks eraülikooliks, kus saab omandada riiklikult tunnustatud eesti- ja ingliskeelset haridust gümnaasiumi, bakalaureuse, magistri ja doktoriõppes ning juhtimisalast täiendharidust.

2013. aastal tähistab EBS oma 25. tegevusaastat.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!