Goethe Instituut korraldab teadusvõistluse „Saksa keel helgetele peadele“

22. jaan. 2013 - Kommenteeri artiklit

Goethe Instituut Eestis ootab 15-18-aastastelt loodusteaduse- ja tehnikahuvilistelt saksa keelt õppinud noortelt teadusprojekte võistlusele „Saksa keel helgetele peadele“.

„Eelmise aasta kogemus näitas, et Eesti õpilased tunnevad suurt huvi keskkonna ja uudsete tehniliste lahenduste vastu,“ sõnab projekti koordinaator Eestis Anne-Mai Helemäe. Finaali pääses eelmisel aastal 10 projekti ning žürii arvates osutusid parimateks projektid, mis uurisid energiavõsa kasvatamist Viljandi ümbruses ning metallskulptuuride korrosiooni ja korrodeerumise eest kaitset, samuti projekt, kuidas linnalapsed saavad telefoniga lindusid määrata.

Võistluse peaauhinnaks on reis Saksamaale, kus koos Tšehhi, Leedu, Läti ja Poola noortega külastatakse erinevaid muuseume ja laboreid ning õpitakse saksa keelt. Eesti noored saavad võistlusest osa võtta teist korda.

Võistlusel osalemiseks peavad õpilased esitama hiljemalt 28. veebruariks veebilehel www.goethe.de/eesti/hk oma reaalainete valdkonnal põhineva projekti ja vastama online-viktoriini küsimustele.

Märtsi jooksul selgitatakse välja kaheksa finalisti, kes tutvustavad oma projekti žüriile.

Finaal toimub 16. aprillil Tallinnas.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!