Lang: see, et riik hakkas raamatukogudele raamatuid ostma, oli vale otsus

11. jaan. 2013 - Kommenteeri artiklit

Kultuuriminister Rein Lang ütles Postimehele antud intervjuus, et riik hakkab kulutama vähem raamatutele ja ostma enam e-trükiseid ning koos suurema rõhuga e-raamatutele plaanib riik tulevikus loobuda praegusel kujul raamatukogude toetamisest.

Tulevikus kaob ära raamatukogudele mõeldud riigi toetus paberraamatute ostmiseks ning selle asemel hakkab riik ostma õigusi raamatute e-versioonidele, ütles  Lang.

Raamatukogud on soovinud, et nende rahastus oleks vähemalt 2012. aasta tasemel ja kasvaks iga aastaga 10 protsenti. Minister Lang seda riigieelarvest võimalikuks ei pea.

«Need (raamatukogud – toim.) on KOVide asutused. Neil on õigus seda summat suurendada kasvõi nelikümmend protsenti,» pakkus Lang. «Põhimõtteliselt oli vale, et riik hakkas raamatukogudele ostma laudu, toole ja raamatuid. See on KOVi funktsioon, nii oli see kokku lepitud, ja kokku oli lepitud ka see, millise protsendi tulumaksust saab KOV oma funktsioonide täitmiseks. Kui nad täna undavad, et neil ei ole raha, siis on see nende prioriteetide küsimus – sa kas ostad raamatuid või paned tänavavalgustust, kas ostad raamatuid või teed televisiooni.»

Ministri sõnul plaanib riik raamatukogude toetamissüsteemist väljuda. Riik hakkab soetama kaasaegsete teoste e-versioonide litsentse ja neid ka raamatukogudele võimaldama, ent seda läbi rahvusraamatukogu.

Milline saab raamatukogude tulevik tegelikult olema, on veel teadmata.

Pikemalt saab lugeda Postimehest.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!