Luksemburgis alustab tegevust eesti kool

20. jaan. 2013 - Kommenteeri artiklit

Luksemburgis alustas tegevust eesti kool, kus eesti keele ja kultuuriõpe toimub pühapäevakooli vormis üks kord kuus, kirjutab Postimees.

«Eesti kooli loomise vajadus tekkis eelkõige sellest, et Luksemburgis ja selle lähinaabruses elab hetkel ligi 30 last, kes käivad kohalikes koolides või ei saa osaleda Euroopa Kooli eesti keele tundides,» ütles kooli juhataja Mari-Liis Kivioja.

«Suurem osa nendest lastest on pärit mitmekeelsetest peredest, seega kipub nende eesti keel jääma passiivseks ka muukeelses keskkonnas elamise ja kodus ainult ühe vanemaga eesti keeles suhtlemise tõttu,» selgitas ta.

Kooli eesmärk on tutvustada lastele eesti kirjandust, ajalugu, loodust, tähtpäevi ja rahvakalendrit ning arendada laste eesti keele oskust. Liikumistunnis tutvuvad lapsed eesti rahvatantsude ja -mängudega.

Õppetöö toimub kahes vanuserühmas: 4-5 aastased ja 6-7 aastased.

Lisaks alustavale eesti koolile tegutseb Luksemburgis juba aastast 2009 Luksemburgi eesti laste lauluring Anneli Akna juhendamisel, millest on välja kasvanud ka mudilasring.

Pikemalt saab lugeda siit.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!