Luunja lasteaed Midrimaa alustas uut aastat tervise- ja loodusekeskselt

30. jaan. 2013 Uuve Jakimainen Luunja Lasteaia direktor - Kommenteeri artiklit

16. jaanuaril toimus lasteaias Kõnemängude päev, millel toimus tegevusi nii lastele kui ka vanematele. Päeval mängisid lapsed koos Midrimaa maskottidega üheksas töötoas häälikumänge. Laste imestuseks sai mängida peale rühmaruumi ka liikumiskoridoris, saalis treppidel ja õpetajate toaski. Lemmikuteks osutusid töötoad, kus sai häälida koos liikumisega või siis ajakohaselt arvutist tähelepanelikkust kasvatada ja interetist uusi kõnemänge avastada. Omapäraseks kõne töötoaks oli elektrikitarri saatel tuttava lastelaulu vilistamine või mõnel lauluhäälikul kaasa ümisemine. Õhtune lastevanemate koolitus „Vaimse arengu toetamine kodus läbi mängu“, meeldis vanematele niivõrd, et teemale loodetakse järge. Kindasti aitas rohkearvulisele osavõtule kaasa võimalus jätta sõimelapsed õhtusel ajal koos kahe õpetajaga eakohaste tegevustega tegelema.

21.-25. jaanuarini toimus teinegi projektiõppe nädal „Midrimaalaste avastusretked (Emajõel) mängult ja päriselt”. Selle loodusnädala raames oli olulne märksõna vanemate kaasamine ja koos lapsega tegutsemine. Õues- ja avastusõpe toimus igapäevaselt: kelgupäeval looklesid õuel pikad värvilised kelgujõed, Emajõe säng sündis õueala lume kokku vedamisest-kühveldamisest, Luunjast ja Tartumaast ilusaid looduspilte avastati raamatukogus jne. Pere tööks oli kodus midagi „sinist“ otsida ja lasteaeda kaasa võtta, millest sai alguse tubane Emajõgi. Emajõe äärseid tegevusi joonistasid pered pildile. Tore nädal, uus mõiste „Emajõgi“ kinnistus lastele just avastustegevustes.

Luunja 2

Meie järgmine ülelasteaialine tegevusnädal on seotud tervisega. 4.-8. veebruaril toimub nn Punapeedi nädal, mille raames toimub lastele avastustoas hulk isetegemisi koos suurtega, et eestimaise toiduainega sinasõbraks saada. Eelmisel tervisenädalal detsembris, s.o Porgandinädalal sai uute toitudena lemmikuteks porgandikisell ja smuuti ning tegevustes oli põnevaim – ikka ise salati riivimine, lõikamine.

Kõikide nende suuremate ühistegemiste juures on ideegeneraatoriteks erinevad meeskonnad (õpetajad, õpetaja abid, kokad), kes pakuvad õppimiskogemust peale laste ka suurtele. Meie projektipõhiseid tegemisi on toetanud Luunja KOV ja Keskkonna Investeeringute Keskus.

Loodame, et aktiivne tervislik koostegutsemine hoiab pered haigusteperioodil tervena ning pikk pimeduse aeg lõbusamalt kevadesse suundub.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!