Millest kirjutab 1. veebruari Õpetajate Leht?

31. jaan. 2013 - Kommenteeri artiklit

Võõrsil töötavad vanemad röövivad lapse hingerahu

Üha rohkem peavad koolipsühholoogid abistama lapsi, kelle mure algpõhjuseks on välismaale tööle läinud lapsevanemad, kirjutab Õpetajate Leht. Sageli ei piirdu vanematest lahusolek lastele ainult igatsusega. Õpetajad näevad ka käitumise muutusi: hinded lähevad kehvemaks, tekivad käitumisprobleemid ja puudumispäevad.

Tallinna koolivõrgu kosmeetika

Tallinna linnavolikogu võttis läinud nädalal vastu koolivõrgu korrastamise kava aastateks 2013–2021, mis ei muuda linna koolivõrgus midagi, kirjutab Õpetajate Lehes riigikogu kultuurikomisjoni liige Liisa Pakosta. Elanike vajadustele vastava koolivõrgu modelleerimise asemel loeb arengukava kokku linna tühjad klassiruumid ja sedastab, et nendest ja õhtupoolsest vahetusest peaaegu piisab 40 protsendi võrra kasvanud lastehulga vastuvõtuks.

Kui kõrge peaks olema riigieksami lävepakk?

Haridusministeeriumi osakonnajuhataja Ain Tõnisson vastab Õpetajate Lehes nendele, kes nõuavad riigieksamite sooritamise lävendi jätmist praegusele 20 punktile, ehkki seadus näeb ette, et aastal 2014 on riigieksami sooritamiseks vaja saada vähemalt 50 puntki. Tõnisson meenutab, et riigieksamite lävend tõsteti 50 punktile kooliõpilaste ja riigikogu kultuurikomisjoni eestvedamisel. Algselt oli aga eksamikünniseks 1 punkt, sest koolis ei õpita eksamiks, vaid eluks.

Laps tuleb suusatama õpetada juba lasteaias

Kui laps paneb esimest korda suusad alla alles kolmandas klassis, siis pole tõenäoline, et tal tekib lühikese suusaveerandi jooksul suusatamisega tihe side, kirjutab Tallinna Kadaka lasteaia liikumisõpetaja Eve Sepper.

Õpetajate Leht Soomes haridusmessil

Õpetajate Leht annab sõnas ja pildis ülevaate ka eelmisel nädalavahetusel Helsingis toimunud suurest Educa haridusmessist, mille üheks läbivaks teemaks oli dramaatiline küsimus: „Rong on läinud. Kas õpetaja jõudis peale?“.

Vanapaberihunnikust leiti Anton Hansen Tammsaare viimase käsikirja originaal

Õpetajate Lehe raamatuküljel annab Mari Klein ülevaate Anton Hansen Tammsaare 135. sünniaastapäeva tähistamisest. Juubeliüritusi jagub terveks aastaks, aga kirsiks tordil on Tammsaare viimase käsikirja originaal, mis leiti just juubeliaastal, napilt nädal tagasi juhuslikult vanapaberikuhjast.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!