Pärnu Koidula koolist võib saada riigigümnaasium

6. jaan. 2013 - Kommenteeri artiklit

Pärnu linnavõim alustas haridus- ja teadusministeeriumiga läbirääkimisi, et anda Koidula gümnaasium riigile, riigigümnaasiumina pidamiseks, vahendas Pärnu Postimees “Aktuaalse Kaamera” uudist.

Veel nädalapäevad enne aasta lõppu valitses Pärnu koalitsioonis veendumus, et Koidula koolist saab puhas gümnaasium, raha maja kordategemiseks taotletakse gümnaasiumivõrgustiku korrastamise meetmest ja omafinantseeringu paneb linn. Aga ministeerium oli just pakkunud varianti, et omafinantseeringu tasub riik, kui tegemist saab olema riigigümnaasiumiga. Nüüd otsustati alustada riigiga läbirääkimisi riigigümnaasiumi loomiseks Koidula gümnaasiumi baasil, aga teatud eeldustel, kõneles “Aktuaalne kaamera”.

Pärnu linnapea Toomas Kivimägi märkis, et kuna Koidula gümnaasiumi juures on olemas ka spordisaal, võimla ja ujula, tegemist on ühe tervikliku kompleksiga, siis üks eeldus on see, et riik võtaks üle kogu kompleksi.

Pikemalt saab lugeda siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!