Riik maksab erakoolipidajatele haridustoetust edaspidi otse

31. jaan. 2013 - Kommenteeri artiklit

Alates sellest aastast maksab riik erakoolipidajatele haridustoetust, mis sisaldab muu hulgas palgatoetust. Jaanuaris sõlmis haridus- ja teadusministeerium erakoolide pidajatega 36 haridustoetuse lepingut, millega antakse erakoolipidajatele kokku 6,75 miljonit eurot, teatas ministeeriumi pressiesindaja.

Varem jõudis haridustoetus erakoolideni läbi omavalitsuse, kelle kohustus oli anda õpilaste arvu alusel eraldatud toetus erakoolidele edasi. Kahjuks tekitas selline vahendajaroll mõnikord vastuolusid ning suurendas kõigi osapoolte halduskoormust.

Eraldatav toetus on sihtotstarbeline ning on kavandatud õpetajate, direktorite ja õppealajuhatajate palkade maksmiseks, õppekirjanduse soetamiseks, põhikoolis tasuta koolilõuna pakkumiseks, direktorite, õppealajuhatajate ja õpetajate koolituseks ja õpilaskodu toetuseks. Erakoolipidajaid toetatakse samadel alusel kui kohalikke omavalitsusi.

Käesoleva aasta jooksul soovib ministeerium rääkida koolipidajatega läbi õpilaste arvu muutusest ning koolide vahel liikumisest tuleneva rahaarvestuse korra. Riigi eesmärk on kohelda kõiki koolipidajaid võrdselt ning anda iga õpilase eest toetust vaid üks kord aastas.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!