Riik maksab erakoolipidajatele haridustoetust edaspidi otse

31. jaan. 2013 - Riik maksab erakoolipidajatele haridustoetust edaspidi otse kommenteerimine on välja lülitatud

Alates sellest aastast maksab riik erakoolipidajatele haridustoetust, mis sisaldab muu hulgas palgatoetust. Jaanuaris sõlmis haridus- ja teadusministeerium erakoolide pidajatega 36 haridustoetuse lepingut, millega antakse erakoolipidajatele kokku 6,75 miljonit eurot, teatas ministeeriumi pressiesindaja.

Varem jõudis haridustoetus erakoolideni läbi omavalitsuse, kelle kohustus oli anda õpilaste arvu alusel eraldatud toetus erakoolidele edasi. Kahjuks tekitas selline vahendajaroll mõnikord vastuolusid ning suurendas kõigi osapoolte halduskoormust.

Eraldatav toetus on sihtotstarbeline ning on kavandatud õpetajate, direktorite ja õppealajuhatajate palkade maksmiseks, õppekirjanduse soetamiseks, põhikoolis tasuta koolilõuna pakkumiseks, direktorite, õppealajuhatajate ja õpetajate koolituseks ja õpilaskodu toetuseks. Erakoolipidajaid toetatakse samadel alusel kui kohalikke omavalitsusi.

Käesoleva aasta jooksul soovib ministeerium rääkida koolipidajatega läbi õpilaste arvu muutusest ning koolide vahel liikumisest tuleneva rahaarvestuse korra. Riigi eesmärk on kohelda kõiki koolipidajaid võrdselt ning anda iga õpilase eest toetust vaid üks kord aastas.