Soomlased hädas matemaatikaga

18. jaan. 2013 - 1 Kommentaar

Ka üks maailma haridusede­tabelite tipus olevaid riike Soome kurdab matemaatikaoskuste langemise üle noorte hulgas. Selleks annavad põhjust rahvusvahelise matemaatika ja loodusteaduste uuringu (TIMSS) tulemused, mille järgi on Soome kooliõpilaste arvutamisoskus 12 aasta jooksul langenud tervelt ühe õppeaasta võrra.

Soome Õpetajate Lehe peatoimetaja Hannu Laaksola kirjutab selle aasta esimeses numbris, et probleemid ilmnevad siis, kui lapsed lähevad edasi õppima, olgu siis kutse- või kõrgkoolidesse. Mõne õpetaja sõnul ei osata isegi seda, mida õpiti põhikooli esimeses astmes.

Turu ametikõrgkooli inseneri erialale sisseastumiskatsed sooritanud üliõpilaskandidaatidest oskas vaid iga neljas murd­arvudega lihtsaid lahutamis- ja jagamisülesandeid. Hädas oldi ka protsendi arvutamisega.

Laaksola näeb probleeme esmalt hoiakutes: matemaatikat peetakse raskeks ja ebavajalikuks oskuseks. Üha vähem viitsitakse keskenduda pikemat mõttetööd nõudvatele ülesannetele. Lisaks kasutatakse õppetöös aina enam abivahendeid, arvuteid ja tahvelarvuteid, mis halvendavad laste mõtlemis- ja arvutamisoskusi.

Allikas: opettaja.fi

 

 


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Soomlased hädas matemaatikaga”

  1. Kai ütleb:

    Siinne, Soome, koolisüsteem võiks olla rangem, sel juhul ka osataks rohkem ja ei oleks nii palju taandarengut.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!