Täna on viimane riigieksamitele registreerumise päev!

21. jaan. 2013 - Kommenteeri artiklit

Gümnaasiumiõpilased peavad esmaspäeval, 21. jaanuaril, teatama kooli juhtkonnale õppeained, milles soovivad tänavu riigieksameid teha. Samuti peavad tänaseks oma valiku tegema kutseõppeasutuste õpilased ning gümnaasiumi lõpetanud, kes soovivad oma eksamitulemusi parandada, teatas SA Innove.

Varemlõpetanud saavad riigieksamitele registreeruda riigiportaali www.eesti.ee päringukeskkonna vahendusel või täites avalduse, mille vormi leiab SA Innove kodulehelt.

Gümnaasiumi lõpetamiseks tuleb sooritada viis lõpueksamit, neist vähemalt kolm peavad olema riigieksamid. Eesti õppekeelega koolides on kohustuslik eesti keele riigieksam (kirjand), vene või muu õppekeelega koolides eesti keele kui teise keele eksam. Ülejäänud riigieksamid saab õpilane valida kooli õppekavas olevate järgmiste õppeainete hulgast: vene keel (vene õppekeelega koolis/klassis), inglise keel, saksa keel, prantsuse keel, vene keel (võõrkeelena), bioloogia, keemia, matemaatika, füüsika, geograafia, ajalugu, ühiskonnaõpetus.

2013. aasta riigieksamid algavad 22. aprillil eesti keele kui teise keele kirjaliku osaga ning lõpevad 14. juunil füüsika riigieksami lisaeksamiga. Riigieksami e-tunnistused on kättesaadavad ja alla laaditavad alates 20. juunist riigiportaali  päringukeskkonnast.

Õpilane, kes sooritab riigieksami mitterahuldavalt või puudub valitud eksamilt, saab korduseksami teha juba tänavu suvel. Korduseksamid toimuvad 23. juulist 8. augustini. Täpsem korduseksamile registreerimise aeg ja kord selgub kevadel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!