Tartu Ülikool tõstab noorte akadeemilise karjääri soodustamiseks miinimumpalkasid

15. jaan. 2013 - Kommenteeri artiklit

Eesmärgiga soodustada noorte teadurite ja õppejõudude akadeemilist karjääri ning suurendada huvi ülikooli teadus- ja õppetöös osalemise vastu, tõstab Tartu Ülikool palgaastmete miinimummäära, teatas TÜ pressiesindaja.

Tartu Ülikooli rektor Volli Kalmu sõnul haakub muudatus otseselt Tartu Ülikooli ambitsiooniga olla jätkuvalt Eesti akadeemilise palgaturu liider.

„Miinimumpalkade tõstmise eesmärk on ühelt poolt akadeemilise karjääri soodustamine noorte seas, et teadus- ja õppetegevuse vastu suuremat huvi tundvad inimesed ülikooli jääks ning siin oma karjääri alustaksid. Teisalt on see märk laiemale avalikkusele ülikooli ambitsioonidest ja liidrirollist Eesti kõrgharidus- ja teadusmaastikul,“ ütles Kalm.

Palgaastmete miinimummäära tõstmisega soovib Tartu Ülikool säilitada ka oma positsiooni hinnatud tööandjate hulgas Eestis. 2012. aastal CV Keskuse poolt läbi viidud väärtustatud tööandja uuring näitas, et Tartu Ülikool kuulub ainsa ülikoolina 20 hinnatuima Eesti tööandja hulka, olles oma töötajate silmis usaldusväärne ning isiklikke arenguvõimalusi pakkuv tööandja.

Noorte huvi suurendamiseks akadeemilise karjääri vastu tõstetakse eelkõige miinimumi madalamatel akadeemilistel palgaastmetel. Kõige rohkem, 700 euroni (+15,9%), tõuseb nooremteadurite, õpetajate ja assistentide palgaastme (7) miinimum ning 800 euroni (+18,6%) teadurite, lektorite ja vanemassistentide palgaastme (8) miinimummäär.

Teistel palgaastmetel tõuseb miinimummäär 5% võrra, 1. ja 2. astmel vastavalt riiklikule miinimumkuupalgamäärale.

„Palgaastmete miinimummäärad ei anna siiski terviklikku infot ülikooli tegeliku tasustamise kohta – 2012. aasta oktoobris oli akadeemiliste töötajate keskmine palk 50-86% kõrgem kehtestatud miinimumist,“ selgitab TÜ personaliosakonna juhataja Mari Nõmm.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!