Tööriistamüüja ootab õpilastelt tulevikuauto ideid

9. jaan. 2013 - Kommenteeri artiklit

Tööriistamüüja Stokker korraldab Eesti koolide 5.-9. klasside õpilastele automudelite valmistamise konkursi „Ehita tulevikuauto!“, mis suunab õpilasi mõtlema alternatiivenergiale. 

„Tulevikuauto ei kasuta edasi liikumiseks fossiilsete kütuste ega elektri jõul töötavat mootorit. Meistrimeestel on vabad käed mõelda ja ehitada – milline on mootor, mis tulevikuautot edasi veab ja milline see auto välja näeb. Osalejad võivad ehitada kummiauto, mille paneb liikuma kumm või hiirelõksu vedru abil sõitva vedruauto. Võib jõuallika ise välja mõelda. Määravad on hea idee ja töö kvaliteet,” selgitab Stokkeri turundusjuht Peep Pajumäe konkursi ideed.

Tulevikuauto loomisel saab eeskuju võtta veebis avaldatud materjalidest, sisestades Googlesse näiteks rubber band powered car, mouse trap car.

Tööde esitamise tähtaeg on 6. aprill. Töö saab esitada lähimas Stokkeri tööriistakeskuses. Finaal peetakse mai alguses koostöös Laitse Rally Pargiga.

Kaupluseketi konkurss koolilastele toimub seitsmendat korda. Alates 2006. aastast on meistrivõistlustel osalenud üle 3000 töö ning konkursi teemad on olnud tuulelohe, raadio teel juhitav auto, kiirendusauto, paat, veotraktor.

2012. aasta Stokkeri Meistrivõistlused „Ehita amfiibauto!“ võitis Ermo Kaurov Kärstna Koolist. Juhendajatest oli parim Mauno Laurimaa, Märjamaa Gümnaasiumi tööõpetuse õpetaja ja edukaim kool, kust enim amfiibauto mudeleid finaali sai, oli samuti Märjamaa Gümnaasium. Finaal, kus osales 40 mudelit üle Eesti, peeti Tallina Lennusadama kail.Tulevikuauto


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!