Ettevõtlusteater muudab õppimise põnevaks

13. veebr. 2013 Piret Põld Ettevõtlusteatri idee üks autoritest ja projektijuht - 1 Kommentaar

Rakvere Ametikool koos partneritega on hasartmängumaksu nõukogu toel välja töötanud uue ettevõtlikkuse ja ettevõtluse õpetamise metoodika, mis on suunatud kõrg- ja rakenduskõrgkoolide tudengitele, gümnaasiumide ja ametikoolide õpilastele.

Projekti metoodik Diana Tandru selgitab: „Senine ettevõtlusõpe kõrgkoolis on keskendunud suures osas teooria omandamisele ning peamiseks praktiliseks tööks on äriplaani koostamine. Tehtava töö käigus planeeritakse tegevusi, kuid ei aduta tegelikult ärimaailmas aset leidvaid sündmusi, st puudub võime ette näha aset leidvaid probleeme, nende lahendusvõimalusi ning tehtud otsuste mõju ettevõtmistele tulevikus.“ Tandru lisab: „Uue metoodika kohaselt suhtleb õppija ettevõtjaga, kellel on ärimaailma praktilise elu kogemus nii heas kui halvas. Ettevõtjat intervjueeritakse, leitakse erinevad ettevõtte käekäigus rolli omavad sündmused, koostatakse esitatavad stseenid, mida seejärel auditooriumis analüüsitakse. Selliselt on võimalik õppida teiste õnnestumistest ning vältida tulevikus teiste tehtud vigu. “

9. detsembril 2012 kanti äsjavalminud etendus ette Pärnus meelelahutus- ja koolitusürituste sarja ENTRUM Öösessioon „Tegutsen arukalt!“. 8. jaanuaril 2013 said noored näitlejad üles astuda oma kooli, Rakvere Reaalgümnaasiumi lavalaudadel, publikuks kaaslinlased. Kooliteatri Karla liikmed mängisid Eesti tehnoloogiaettevõtte AS Yoga lugu „Tark maja, tark äri“, mille Ugala teatri direktor Heiti Pakk oli stsenaariumiks kirjutanud. Noored on saadud kogemusega väga rahul, kinnitades, et etenduses osalemine andis neile hulgaliselt teadmisi valdkonnast, millega nad seni polnud kokku puututud.

15. veebruarist on uus metoodika vabavarana veebist leitav, käesoleval aastal on kavas keskenduda metoodika tutvustamisele ja arendamisele ning uute lugude avalikkuse ette toomisele. Juba on saabunud kutseid mitmest arendusorganisatsioonidest ja koolidest, kus Karla noori ja Ettevõtlusteatrit pikisilmi oodatakse.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Ettevõtlusteater muudab õppimise põnevaks”

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!