Looma-aasta algus Endla lasteaias

23. veebr. 2013 Irene Sits Tallinna Endla lasteaed - Kommenteeri artiklit

Meil väike roosa maja

täis laste häälte kaja.

Seal käia rõõm ja lust,

oled oodatud seal just…

 

Nii algab Tallinna Endla Lasteaia laul. Laul räägib meie lasteaiapere rõõmsast meelest ja lõbusast tujust. Miks mitte rõõmus olla, kui meil toimub siin väga vahvaid üritusi. Lasteaial on mitmeaastane traditsioon tähistada Hiina kalendriaasta järgi algavat looma-aastat. Selleks on meil väljakujunenud kaks üritust: kunstinäitus ja loomade karneval.

Eelnevalt on pered oodatud rühmadesse, kus toimuvad rõõmurohked ja tegusad töötoad. Koostöös on võimalus meisterdada vastava looma-aasta kunstieksponaate. Sel aastal siis musti madusid. Kasutamisel on tavaliselt erinevad kunsti- ja taaskasutusmaterjalid ning nii õpetajate kui ka lapsevanemate kogutud looduslik materjal.

Näiteks sel aastal olid kasutusel värvilised pudelikorgid, paberirullid, sokid, sukkpüksid, munarestid, väikesed jogurtipudelikesed, köied, puujuured, oksad. Üheks leidlikumaks „mao” materjaliks oli vanaisa vana lips. Mõni perekond meisterdasid lastega kodus ja tõi „mao” lasteaia näitusele teiste „madude” seltsi. Lastevanemate loovusel ei ole tõesti piire. Suur aitäh neile!

Näitus on lasteaia fuajees avatud veebruari lõpuni.

Looma-aasta vahetumisele paneb punkti ühine suur loomade karneval. Ühel veebruarikuu hommikul ei leitud rühmaruumist ühtki last. Hommikuringides istusid hoopiski kassid, koerad, ahvid, lõvid, karud, draakonid, krokodillid, põrnikad, tiigrid, linnukesed ja palju teisigi looma- ning linnuriigi esindajaid. Ka õpetajaid polnud võimalik sel hommikul leida. Nende asemel olid kassid, draakonid, maod ja jänesed.

Rühmadest kostis krooksumist, prääksumist, mõminat, haukumist, nurrumist, sekka lõvi möiratusi ja veel palju hääli, mida tavaliselt kuuleb loomaaias. Võib ette kujutada, mis juhtub siis, kui need ligi 80 tegelast koos pidu peavad. Kõigele lisaks olid peole ära eksinud 2012. aasta „draakoniproua” ning kuuse varjus pikutav 2013. aasta „must madu”. Kumbki ei mõistnud, kuhu nad sattunud on. Teiste loomade abiga said nad teada, et see on lasteaed. Draakoni imestus oli suur, leides eest nii palju erinevaid loomi, seega ei näidanud ta üles mingit soovi oma valitsemist maole üle anda. Teda tuli tublisti veenda. Teised loomad ja madu lohutasid draakonit ja kutsusid teda 12 aasta pärast tagasi. Nii ta rõõmsalt lehvitades lahkus. Head teed talle!

Valitsev madu pani kõik loomad oma kavalusega proovile: kas nad oskavad mõistatusi lahendada, kas liiguvad kiiresti, kas näevad ka pimedas. Näiteks „kassid” tegid võidujooksu „hiirte” püüdmiseks jms.

Kõik loomad osalesid laulumängudes, kooslaulmistes, tantsuetteastetes ja ega kõike jõuagi üles lugeda, sest rõõm ja ettevõtmised jätkusid rühmades.

Karnevaliga jäid rahule nii loomalapsed kui ka üritust kaema tulnud lapsevanemad.

Siinjuures sobib lõpetada meie lasteaialaulu viimase salmiga…

 

… kui tahad meile tulla,

pead Endla maja leidma.

Siin päiksekiired säravad

ja lahti käivad väravad.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!