„Noored Euroopa metsades” registreerimine lõpeb esmaspäeval

23. veebr. 2013 Kristi Teppo Eesti Metsaseltsi metsandushariduse koordinaator - Kommenteeri artiklit

 Juba kolmandat korda toimuv rahvusvaheline võistlus „Noored Euroopa metsades” ootab 13–19-aastaseid õpilasi osa võtma metsandusteemalisest viktoriinist. Registreerimine on avatud 25. veebruarini.

Kas tead, milline Euroopa riik on kõige metsasem? Või mis on metsade roll mägedes? Euroopa on küll väike, kuid väga mitmekesiste metsadega maailmajagu. Võistlus annab õpilastele võimaluse õppida loodust lähemalt tundma: metsade elurikkust, jahindust, majandamisviise ja kaitsealasid, mis kõik on tihedalt seotud kohalike elanike ja Euroopa pika ajalooga.

Kevadel toimub samalaadne viktoriin 11 Euroopa riigis, selgitades välja iga riigi nupukaim võistkond. 2-3-liikmeline tiim sõidab koos juhendajaga Portugali kodumaad esindama septembris. Eestis leitakse esindusvõistkond kaheosalise võistluse tulemusena: 6. märtsil üle-Eestilise viktoriini käigus selgub 15 edukaimat võistkonda, kelle seast valitakse 25. märtsil viktoriini ja ettekande suurima punktisumma tulemusena Eesti esindaja Portugalis.

Käesoleval aastal on võistlus ingliskeelne, nii on osalejad paremini ette valmistatud rahvusvaheliseks lõppvõistluseks. Samuti on see heaks võimaluseks põimida keeleõpet loodusõppega.

Eelmisel aastal osales võistlusel 170 võistkonda. Võitjaks kuulutati Valtu Põhikooli võistkond “Männi 8” koosseisus Kaidi Laup, Martin Lapin ja Markus Satsi.

Võistluse lisainfo ja registreerimisjuhend leidub siin: www.metsainfo.ee

Võistluse abimaterjalid leiate siit: ypef.weebly.com

Eesti vooru läbiviimist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!