SMS-i asemel saab riigieksamite tulemusi tänavu tellida e-posti aadressile

7. veebr. 2013 - Kommenteeri artiklit

Eksamisooritajad saavad tänavu tellida eksamitulemuste teavituse oma isiklikule eesti.ee e-posti aadressile. Eksamitulemuste teavitust saab tellida riigiportaalis eesti.ee menüüs Minu asjad. Teavituste tellimiseks tuleb suunata @eesti.ee aadress oma igapäevaselt kasutatavale e-postile, teatas SA Innove.

SMS-iga teavitusi enam tellida ei saa.  SA Innove teatel on põhjus selles, et Andmekaitse Inspektsiooni hinnangul peab isikule jääma valikuvõimalus, kas ta soovib teavitust koos reklaamiga või ilma, kuid seni saadeti SMS-e reklaamiandjate toel, kelle tingimuseks oli teavitusega kõigile kaasnev reklaam. “Riigieelarves SMS-teavituseks kulusid ette nähtud ei ole, mistõttu ilma täiendava toetuseta SMS-teavitust teha ei ole võimalik,” seisab teates .

Kes on nii varasematel aastatel kui ka sel aastal tellinud endale riigiportaalis SMS-teavituse ja soovivad sel aastal e-posti teavitust saada, peavad endale portaalis eesti.ee uue teavituse tellima. Käesoleval aastal SMS-teavituse tellinutele saadetakse teenuse lõpetamise kohta ka personaalne sõnum.

Riigieksami tulemus saadetakse teenuse tellijale siis, kui eksamitulemus on süsteemi kantud. Kirjaga edastatakse aine nimetus ja kogutud punktisumma, iga eksami kohta edastatakse üks e-kiri. Nii nagu varasematelgi aastatel saab tulemusest teada kohe, kui see on infosüsteemi kantud.

Rohkem infot teavituse tellimisest leiab riigiportaalist .


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!