Sõbralik vastlapäev lastesõimes

23. veebr. 2013 Lastesõim Planeedi Mudila - Kommenteeri artiklit

Kes meist ei sooviks argimuresid nurka heita ja end vahel taas väikese poisi või tüdrukuna tunda? Parim viis selleks on lastega koos midagi toredat ette võtta.

Varasematel aastatel oleme vastlapäeval ehitanud päris oma lumelinna, teinud sportlikke mänge, äratanud talveunest karu ja käinud põdra majas sünnipäeval. Sel aastal trallitasid vastlapäeval lastesõime õuealal lapsed, nende vanemad, õed-vennad ja metsloomadeks kehastunud Planeedi Mudila töötajad.

Koostöös Lehola Keskkonnahariduskeskusega laenutasime nendelt toredad metsloomakostüümid ja lustisime kogu päeva.

Hommikupoolikul oli lastel võimalus vaadata omaloomingulist etendust „Päikesele külla”. Lavastusse olid kaasatud nii õpetajad, õpetaja abid, liikumisõpetaja, muusikaõpetaja kui ka lastesõime direktor. Ka lapsed andsid metsloomi abistades – lauldes ja tantsides, etenduse õnnestumisele oma panuse. Peale tööpäeva said lapsevanemad koos lastega keha kinnitada vastlakuklitega ja kuuma teega ning seejärel suunduti trallitama juba õue.

Rebase juhendamisel tantsiti üheskoos vastlatantsu. Metsseal aidati lumest kastaneid, tammetõrusid ja käbisid otsida. Ilves läbis koos lastega liikumisraja ja ehitas värvilistest pallidest maoaastale kohaselt väikeseid ussikesi. Põdrapere juhendamisel ja isa-ema abiga läbiti slaalomirada. Öökulliga lasti liugu varem valmistatud „mägedelt” – need olid üheskoos majahoidjaga kokkukuhjatud kõrged lumevallid.

Lustimist jagus nii suurtele kui ka väikestele ja kena talvepäev värvis kõikide osalejate põsed punaseks. Tunnikeseks muutusid tänased emmed-issid taas väikesteks põnnideks ja kihutasid kelkudel küngastest alla.

Sügav kummardus ja tänusõnad siinkohal kõikidele, kes andsid oma panuse ja aitasid kaasa ürituse õnnestumisele! Nautige koos lastega veel viimaseid talverõõme, sest kevad ei ole enam mägede taga!

Planeedi Mudila lastesõime vastlapäev

Planeedi Mudila lastesõime vastlapäev

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!