Suvi ja suits, sõda ja armastus

8. veebr. 2013 Kristo Kruusman - Kommenteeri artiklit

Rakvere teatri kevadhooaja uuslavastuste seas on näitemängud eesti, prantsuse ja ameerika kirjandusest.

Ameerika 20. sajandi ühe olulisima dramaturgi Tennessee Williamsi näidend „Suvi ja suits” esietendub väikeses saalis 1. märtsil, lavastajadebüüdi teeb näitleja Mait Joorits. Näidendi tegevus toimub Esimese maailmasõja eel USA lõunaosa väikeses linnakeses. Peategelasteks on kaks lapsest saati kõrvalmajades elanud noort: elupõletajast arst John, kes ei ole kindel, kas ta soovib olla arst, ja siivas pastoritütar Alma, kes ootab öösiti Johni akende taga, rääkides lugu ühe inimese igatsusest teise inimese järele, vaimu igatsusest lihakssaamise järele, keha igatsusest ülenduse järele. Mängivad Natali Lohk, Kristo Viiding, Saara Kadak, Velvo Väli, Tiina Mälberg, Anneli Rahkema, Toomas Suuman, Eduard Salmistu ja Mait Joorits.

Alates 8. märtsist on põhjust Rakvere teatrisse tulla kõigil neil, kes hindavad võluvaid naisi ja head huumorit – suures saalis esietendub prantsuse näitekirjaniku Robert Thomas’ krimisugemetega komöödia „8 armastavat naist”, mille toob lavale Eili Neuhaus. Ühe mehe ümber on koondunud kaheksa naist – kõigil oma saladus ja soov armastada, olla armastatud, saada armastatuks. See on lugu naerust läbi pisarate, mis võiks raputada ja hoiatada halvatud tunnete, jõuetu mõtlemise ning loomuvastaseks muutunud elu eest.

Armastavaid naisi kehastavad Rakvere teatri endised ja praegused näitlejannad Liisa Aibel, Helgi Annast, Ines Aru, Ülle Lichtfeldt, Silja Miks, Maarika Mesipuu, Marin Mägi ja Anne Veesaar.

6. aprillil jõuab väikeses saalis lavale seni proosakirjanikuna tuntud Tiit Aleksejevi debüütnäidend „Leegionärid”, mis tegeleb Eesti lähiajaloo valusate küsimustega. See on lugu Saksa mundrit kandnud Eesti meestest, meie isadest, vanaisadest, onudest ja vendadest, kes osalesid 1944. aasta suvel ja sügisel Eesti pinnal toimunud tõrjelahingutes. „Leegionärid” on lavastanud Madis Kalmet, mängivad Erni Kask, Margus Grosnõi, Mihkel Kabel, Tarvo Sõmer, Terje Pennie, Peeter Rästas ja Indrek Apinis.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!