„Tagasi kooli“ muudab külalisõpetajate kaasamise aastaringseks

7. veebr. 2013 Triin Noorkõiv „Tagasi kooli“ algatuse eestvedaja - Kommenteeri artiklit

„Tagasi kooli“ kutsub kõiki õpetajaid registreeruma uudsesse infosüsteemi, et võtta osa „Tagasi kooli“ nädalast 25. veebruarist kuni 1. märtsini ning pärast seda jätkata koostööd külalisõpetajatega läbi terve kooliaasta.

Kui „Tagasi kooli“ 2007. aastal käivitati, toimusid külalistunnid mõnekümne õpetaja ja külalisõpetaja koostöös. 2009. aastal jõudis „Tagasi kooli“ nädalal koolidesse tuhatkond külalisõpetajat. Osalejate tagasisidet analüüsiti ning sellest sündis idee aastaringse algatuse kohta, mis aitaks õpetajatel ja külalisõpetajatel üksteist süsteemselt üles leida. Korraldajad seadsid eesmärgiks tõhusa keskkonna loomise kooli ja ülejäänud ühiskonna koostöö suurenemiseks ning selleks, et õppimine ja õpetamine võiks muutuda tähendusrikkamaks kõigile osapooltele – õpilastele, õpetajatele, külalisõpetajatele.

Täienenud „Tagasi kooli“ algatuse keskmes on uus infotehnoloogiline lahendus, mis koondab huviliste tundide eelistusi, kontakte ja muudki. Kutsume süsteemi külalisõpetajad, kellega saab alata tundide kokkuleppimine. Õpetajate aktiivse osavõtuga näitame, et kool on koostööks avatud. Koos saame paremini õpilaste jaoks seostada teooriat praktikaga ja anda inimestele väljastpoolt kooli vahetuid kogemusi hariduse ja õpetamistöö olulisusest.

Vaata lähemalt: www.tagasikooli.ee .

———————————

Koolijuhi kommentaar

Priit Jõe, Kurtna Kooli direktor

Oleme osalenud „Tagasi kooli“ algatuses viimased 3-4 aastat. Selle eeskujul oleme korraldanud ka päris oma kooli „Tagasi kooli“ nädalaid. Näen ettevõtmist sillana avatud ja süsteemse dialoogi suurendamiseks kogukonnaga lähemalt ja kaugemalt. Olgu külalisõpetajateks tuntud nimed või oma õpilaste vanemad, on õpilaste ja õpetajate rahulolu olnud väga kõrge. Õpetajad saavad planeerida külalisõpetajatega tunde oma tööplaanidesse ja seda tehakse säraga silmis, sest tuntakse, et seesuguste tundidega süveneb õpilaste õppimistahe ja ka nende endi koostöö õpilastega.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!