Tahame luua näitemängu, mis muudaks maailma

8. veebr. 2013 - Kommenteeri artiklit

R.A.A.A.M-i skandaalset lavastust, mis on võitnud noorte hulgas populaarsuse, saab veebruaris ja märtsis näha Tartus, Tallinnas ja Kuressaares.

Lavastaja Marco Layera on üks tuntumaid Tšiili noorema põlvkonna lavastajaid ja tema teatrigrupp Compania La Resentida üks huvitavaimaid fenomene Lõuna-Ameerika teatris.

Teatrikriitik Margus Mikomägi kirjutab TMK augusti/septembri 2012. a numbris: „Täna mängiti Jänedal Pulli tallis lavastuse „Me tahame luua näitemängu, mis muudaks maailma” viimane etendus. Neljateistkümnes. Kõik kõlas, see oli sama hea seekord nagu rokk-kontsert. Erinevad energiad tekitasid uue energia ja see kandis nagu tugev sild üle vaevavete.

Ajavahemikul esietendusest viimaseni on trupp kokku saanud. On uus teater.

On teistsugune. Nad mängisid täna nõnda, et uskusin − näitlejad ongi (nagu näidendi käsikirjas) neli aastat koos olnud, maailmast eraldi, selleks, et muuta maailma. Nad olid igaüks oma nägu, olid koos ja olid teistsugused. Täna oli kokkuhoidmine, kokkumängimine, mängida tahtmine kasvanud vabaduseks − kunstiks. Ja muide see, mida nad mängisid, ei olnud surmtõsine, hoopis tegi nalja ja ajas ka nutma. Seal Pulli talli laval oli elu, mis puudutas.”

Truppi kuuluvad Margus Prangel, Nero Urke, Marilyn Jurman, Jüri Tiidus ja Leino Rei.

Etendused toimuvad 17. ja 18. veebruaril kell 19 Tartu Sadamateatris, 4. ja 5. märtsil kell 19.30 Kanuti Gildi SAAL-is ning 7. ja 8. märtsil kell 19 Kuressaare linnateatris.

Piletid saadaval Piletilevis.

Suurematele gruppidele soodustused. Info ja tellimine 5668 5880.

www.raaam.ee


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!