Vahva perepäev Viimsis – suusamaraton!

4. veebr. 2013 Margery Lilienthal Viimsi Lasteaiad direktriss - Kommenteeri artiklit

Laupäeval, 2. veebruaril toimus Viimsi vallas kõigile lastega peredele Suusamaraton. Perespordisarja „Koos Teeme Kõike!” suusamaraton on mõeldud eri vanuses lastega peredele ja selle on loonud Viimsi Lasteaiad koostöös hoolekoguga. Suusamaraton toimus Viimsis Karulaugu terviserajal ning Viimsi Lasteaiad Karulaugu maja õuealal.

Viimsi Lasteaiad koostöös hoolekoguga lõid kaks aastat tagasi Viimsi lastele suunatud Perespordisarja „Koos Teeme Kõike!”. Perespordisarja eesmärk on pakkuda kõigile peredele võimalust veeta sportides meeleolukas päev. Üritusesarja eesmärk on propageerida liikumise kasulikkust värskes õhus ja toetada perekondlikke väärtusi läbi sportimise.

Perespordisari koosneb kolmest etapist: talvel toimuv Suusamaraton, kevadine Rattaralli ja sügisene Orienteerumismäng. Osavõtjate arv on iga toimunud üritusega kasvanud mitmesaja osavõtja võrra.

Perespordisari toimub tänu ettevõtlikele lapsevanematele, ilma kelleta ei oleks võimalik peaaegu 1000 osavõtjaga perepäeva korraldada. Ideed toetavad kõik kaheksa lasteaeda ja üritus toimub tänu hoolekogude suurele aktiivsusele. Lastele on oluline osavõtt ja nende ettevõtmiste tunnustamine. Spordipäevadest on kujunenud oodatud sündmus just lasteaia laste seas, sest neile on oluline tunda ennast suurena.

Laste Suusamaratoni korraldamisel võeti eeskuju mitmest Eesti suurimast suusamaratonist. Maratoniraja aitasid ette valmistada A&T Sport meeskond ning rajameister Kaido Metsma. Suusaraja pikkus oli 700 meetrit. Stardis saatsid lapsi tamburiinide saatel teele Viimsi Vabaõhumuuseumi maskotid Vigrid koos tõeliselt innukate lastevanematega. Starti asus kokku 334 last koos vanemate ja vanavanematega.

Rajal oli pärast esimest rasket tõusu joogipunkt, kus lastele pakuti mustikasuppi ja energiat andvaid müslibatoone LTT-lt. Finišis said kõik lapsed kaela medali ning diplomi. Iga laps sai isikliku diplomi, kus oli peal maratoniraja läbimise aeg. Lisaks sai iga laps Fazer Eestilt maiustamiseks ja energiakogumiseks pulgakommi Angry Bird ning Tallinna Kaubamajalt helkuri, et ikka pimedal ajal kõik suusatajad hästi silma paistaksid ja nendega kunagi ühtegi õnnetust ei juhtuks. Tallinna Kaubamaja oli välja pannud ka loosiauhinnad, mis loositi välja igal täistunnil. Viimsi Valla õhupallid on juba oodatud auhind ja ilma selleta ei olnud nõus lahkuma ükski laps. Võistluse õuealal oli toitlustamine, kus lastel oli võimalik ise viinereid grillida ja kulbiga suurest pajast suppi tõsta. Selle eest, et viinereid ikka jätkuks ja suppi saaks piisavalt, hoolitsesid All Fresh OÜ ja LM Keskus. Pack Holding muretses selle eest, et meil ikka oleks piisavalt topse, kuhu kallata mustikasuppi, ning kausse, kust süüa imemaitsvat borši. Seekord sai osaleda ka RMK Viimsi Looduskeskuse tegevustes ning mängida koos sõprade ja ema-isaga lumehokit. Väga populaarne oli suusamäärimistelk, kus oli võimalik oma suuski turgutada ja saada vajalikku infot suusahoolduse kohta.

Esimest korda toimub sarja lõppedes pidulik „Väikeste sportlaste vastuvõtt”, mis on mõeldud kõigil kolmel etapil osalenud peredele. Kõik etapid läbinud väikeseid sportlasi autasustatakse kolmikürituse karikaga.

Ootame kõiki peresid 4. mail 2013 toimuvale Rattarallile, sest ärge unustage „KOOS TEEME KÕIKE!“!

Viimsi Vigrid2

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!