Keskkonnaamet korraldab loodusvideode konkursi

25. märts 2013 - Kommenteeri artiklit

Keskkonnaamet koostöös Eesti Teadusagentuuriga korraldab üldhariduskoolide 6.-9. klasside õpilastele videoklippide konkursi „Põnev loodus minu ümber“, mille eesmärk on märgata huvitavat loodust enda ümber, seda põhjalikumalt vaadelda ja uurida ning jagada saadud teadmisi jakogemusi teistega enda tehtud videoklippide kaudu, teatas Keskkonnaamet.

“Tänapäeva laps on harjunud veetma vaba aega arvuti taga ja värskes õhus viibitakse vähe. Nii tekkiski mõte pakkuda just sellist tegevust, mis hõlmaks mõlemat. Videoklipi valmistamine viib esmalt loodusesse ja annab seejärel võimaluse muljed arvutis kokku panna,” sõnab Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja Maris Kivistik.

Konkurss toimub kahes kategoorias 25. märtsist kuni 31. maini.

Tööd tuleb esitada hiljemalt 12. maiks ja tulemused kuulutatakse välja maikuu viimasel päeval.

Kategoorias „Tehke järele, see on nii lahe!“ oodatakse töid, kus selgitatakse ja näidatakse praktilise tegevusega, kuidas saab mingit objekti või nähtust uurida ja mida võiks uurimustulemustest järeldada.

Teine kategooria on “Õhtusesse uudistesaatesse”, kuhu oodatakse oma kodukohas asuva huvitava loodus- või keskkonnaobjekti või -nähtuse tutvustust. Videoklipp peaks huvi pakkuma laiemale vaatajaskonnale ja jagama konkreetsest kohast või sündmusest lisateavet.

Võistlusele oodatakse 3-5 minuti pikkuseid videoklippe, milles näidatakse ümbritseva uurimiseks kasutatavaid võtteid ja meetodeid, looduses toimuvaid põnevaid sündmusi või märkamist väärivaid kohti.

Kõiki töid ja tulemusi kajastatakse Facebooki lehel www.facebook.com/ponevloodus . Paremaid töid saab pärast konkursi lõppemist vaadata keskkonnahariduse veebilehel www.keskkonnaharidus.ee .

Konkursi 72 parimat saavad osaleda tasuta Keskkonnaameti kolmepäevastes keskkonnalaagrites, mis toimuvad 27.-29.08 Ida- Virumaal Kauksis, Kesk-Eestis Alam-Pedja looduskeskuses Kirnas ja Lääne-Eestis Silma Õpikojas.

Konkurssi toetavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, Keskkonnaamet ja SAEesti Teadusagentuur.

Lisainfot leiab Keskkonnaameti veebilehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!