Kultuuripärandi aasta ja Edelaraudtee sõidutavad kooliõpilased tasuta muuseumi

7. märts 2013 - Kommenteeri artiklit

Kultuuripärandi aasta koostöös Edelaraudteega pakub õpilasrühmadele võimalust sõita kultuuripärandi aastal märtsist maini ja septembrist novembrini kõigil liinidel tasuta põnevatesse paikadesse pärandiga tutvuma, teatas Pärandiaasta pressiesindaja.

Eesti muuseumide, koolide, giidide ja muinsuskaitsjate koostöös on pärandi tundma õppimiseks sündinud paljud erinevad spetsiaalselt selle projekti jaoks koostatud paketid.

Kultuuripärandi aasta koordinaatori Riin Alatalu sõnul on pakutava seas nii klassikalisi muuseumitunde kui ka mõnusaid matkasid, meisterdamist, seiklusi ja elamusi. “Ennekõike soovitame kasutada tänavust eriprojekti selleks, et jõuda sinna, kuhu õpilased klassi- või perereisidel tavaliselt ei satu,” ütles Alatalu.

Näiteks on võimalik kuulata legende ja tondijutte öises Narva linnuses, tegutseda ajaloouurijatena detektiivimaigulises haridusprogrammis Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones või võrrelda traktori- ja hobusõitu Olustvere mõisas. Paketid on kokku pandud nii, et õpilased saavad reisiks iseseisva või ühise tunnitööga ette valmistada, mis aitab reisil nähtut ja kogetut mõtestada.

Projektiga “Rööpad viivad pärandini” jätkab Edelaraudtee teema-aastate toetamise traditsiooni. “Tänavune teema-aasta on meie jaoks eriliselt südamelähedane. Oleme kogu Edelaraudtee tegevusaja jooksul pidanud oluliseks oma valdkonna mineviku väärtustamist. Noortele suunatud sündmustes osalemine on meile suureks auks, sest on ju lapsed pärandi edasikandjateks. Ehk jääb neist reisidest nii mõnelegi tänasele koolijütsile sisse sügavam huvi meie oma kultuuriloo vastu,” sõnas Edelaraudtee poolt teema-aastaid vedanud müügijuht Annemari Oherd.

Täpsema info projekti ja pakettide kohta leiab siit.

Täpsema info pärandiaasta kohta leiab veebilehelt www.parandiaasta.ee


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!