Laste huviringi raha võib tulla uuest aastast

4. märts 2013 - Kommenteeri artiklit

Masu tõttu viis aastat tagasi riigikokku seisma jäänud laste huvitegevuseks makstava ringiraha eelnõu võidakse koalitsiooni algatusel kevadel sahtlist uuesti välja võtta, kirjutab Postimees.

Riigikogu aseesimees, kunagi ringiraha eelnõu koostamist kultuuriministrina vedanud Laine Randjärv ütles, et kõigepealt tuleb ära oodata aprilli algul saabuv majandusprognoos, mis annab pildi, milliseks järgmise aasta eelarve võib kujuneda. Sellest lähtudes saab valitsusliit hakata üle vaatama oma lubadusi ning otsustama, milliseid saab teostama hakata.

«Juttu on olnud tulumaksumiinimumi tõstmisest, toimetulekutoetuse tõstmisest, ringirahast, tasandusfondi suurendamisest, töötuskindlustusmakse alandamisest – need on kõik positiivsed meetmed, mis jätavad kas perele rohkem või annavad nende eelarvesse lisavõimalusi,» ütles Randjärv.

«Mina arvan, et ringiraha on väga oluline, sest tagab lapse mitmekesisema arengu. Muidugi on lastele  eelkõige oluline, et nad saaksid kõhu täis süüa, turvaliselt kooli. Aga ka emotsionaalne pool ei saa jääda tahaplaanile,» rääkis Randjärv. «Muretseme, et lapsed istuvad liiga palju arvutite taga, nad jäävad tervise mõttes kängu.» Tema sõnul tuleb laste huvisid toetada, sest huviringides käivatel lastel on teised väärtushinnangud ja hinnangud elule ning see on Eesti tuleviku seisukohast oluline.

Pikemalt saab lugeda siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!