Narva õpilaste kohtumine kirjanik Leelo Tunglaga

14. märts 2013 Kristiina Govard Narva Vanalinna Riigikool - Kommenteeri artiklit

Luulekonkursi “Luuletaja töö on loominguline” idee sündis mõttest, et Leelo Tungalt ja tema loomingut oleks tore Narvas õppivatele lastele lähemalt tutvustada. Luulekonkursi kuupäevaks valiti 5. märts ja kohaks Narva Vanalinna Riigikool.

Õpilased olid konkursiks valmistunud eelmise aasta lõpust saadik. Konkursile esitati Leelo Tungla loomingul põhinevad illustratsioonid ja seinalehed. Õpilased õppisid agaralt Leelo Tungla luuletusi ja laule ning tutvusid tema loomingu ja elukäiguga. Kohtumist oodati kannatamatult.

Lõpuks sai ootus läbi ja tore külaline saabus. Konkursil osalesid kuue Narva kooli 1.–3. klasside õpilased. Külalised võisid nautida Leelo Tungla loomingut õpilaste esituses, Narva Vanalinna Riigikooli õpilased astusid üles Leelo Tungla sõnadele kirjutatud lauludega.

Konkursil osalenud õpilaste seast valiti tublimad luuletuste lugejad, illustratsioonide ja seinalehtede autorid. Žürii, mille koosseisu kuulus ka luuletaja ise, seisis küllaltki raske ülesande ees, sest kõik osalejad olid tublid ja esinemised meeldejäävad. Žürii otsusel osutus kolmanda koha vääriliseks Narva Vanalinna Riigikooli 2.b klassi õpilane Julia Bussel (juhendaja Kristiina Govard) luuletusega „Küll ta tuleb”. Kiiduväärse teise koha sai Narva Eesti Gümnaasiumi 2. klassi õpilane Rene Lukso luuletusega „Kui ma…”, esikoht aga kuulus Narva Vanalinna Riigikooli 1.a klassi õpilastele Maksim Manuilovile ja Aleksandra Iisile luuletuse „Kes meid kolme silmaga…” esituse eest.

Luulevooru järel esines Leelo Tungal, kes rääkis oma lapsepõlvest ja luges meeleolukaid luuletusi. Õpilased olid üllatavalt tragid küsimusi esitama, vastuseid oodati innukalt.

Ürituse lõpus autasustati osalejaid, kõik lapsed said Narva Linnavalitsuse kultuuriosakonna toel magusa kingituse ning tänukirja. Luuletaja kinkis oma lemmikesinejatele pühendusega raamatud ja Hea Lapse ajakirja. Ürituse lõpus said osalejad oma tänukirjadele ja kaasavõetud raamatutele autogramme küsida.

Korraldajad tänavad Narva Linnavalitsuse kultuuriosakonda ja Narva Vanalinna Riigikooli juhtkonda ning õpetajaid. Meie suur tänu kuulub ka Leelo Tunglale, kõigile osalejatele ja õpetajatele, kes õpilasi ette valmistasid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!