Õpetajad jagavad riigieksamiks tarkust kruiisilaeval

3. märts 2013 - 1 Kommentaar

Gustav Adolfi koolituskeskus pakub märtsivaheajal abiturientidele isevärki intensiivkursust – riigieksamiteks valmistumist meisterõpetajate käe all Läänemerel kruiisilaeva pardal.

Iga kruiisile tulija saab valida ühe eksamiaine, milles ta tahab oma teadmisi lihvida. Reisi ajal antakse õpetust-juhatust 14 akadeemilise tunni ulatuses. Lisaks teooriale tehakse hulga praktilisi harjutusi ja õpetaja annab ka tagasisidet. Tiheda töö käigus korratakse üle põhilised ainekompetentsused, harjutatakse veaohtlikke teemasid. Õpetaja annab kasulikke näpunäiteid eksami sooritamiseks.

Riigieksamite kursuste juhendajad on Gustav Adolfi gümnaasiumi õpetajad Anu Kell (eesti keel), Martin Saar (keemia), Agu Ojasoo (matemaatika), Henrik Salum (inglise keel), Katri Mirski (geograafia), Helina Reino (bioloogia).

„Koolituskruiis on meie keskuse Tallinnas läbiviidavate ettevalmistuskursuste edasiarendus,” rääkis Gustav Adolfi koolituskeskuse juhataja Karin Käär. Tavaliselt käivad riigieksamiteks valmistumas Tallinna ja Harjumaa õpilased. Laevareisile saavad tulla tarkust nõutama ka Eesti teiste piirkondade noored.

Pärast pingsat õppetööd võtavad noored osa õhtusest meelelahutusprogrammist, milles astuvad üles Eesti andekad koolinoortest muusikud ja interpreedid. Ajude tuulutamiseks on teisel päeval lõõgastav jalutuskäik Rootsi kuningriigi pealinnas.

„Kuna olen kruiisireisil üks koolitajatest, on minu põnevus sellise ettevõtmise tulemuslikkusest muidugi ekstra suur,” ütles Gustav Adolfi gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Agu Ojasoo ja lisas, et iga eksamiks valmistumise kursuse puhul on raske ennustada kasutegurit. Peamine määraja on kursantide häälestatus, tahe saada tarkust juurde, panna kõrva taha mõned eksamikavalused. Loomulikult on oluline õpilaste eelteadmiste tase. Tähtis on ka kursantide õppetaseme ühtlus.

„Kui satub tulema kursante, kes on hädas lihtlabase ruutvõrrandi lahendamisega, saab kursus olla neile tulus vaid juhul, kui selliseid õnnetuid ongi enamik grupist,” nentis Ojasoo. „Kannatajaks kipuvad sel juhul jääma üksikud, kel vajalikud eelteadmised märksa paremad.”

Kuna õppetöö aega on planeeritud vaid 14 tundi, testib Ojasoo esimese tunniga kursantide taset ja eksamihinde ootusi. On ju iseasi, kas õpetad neid, kes on mures oma 20% saavutamise pärast, või neid, kelle siht on saada üle 90%.

Vastavalt testi tulemustele kavandab Ojasoo kursuse käigu nii, et kõik saaksid maksimaalselt kasu. Võimalik, et on vaja valida hoopis erinevad ülesanded ja eesmärgid, töötada tasemegruppides.

„Aga veel kord − ka maismaal ja nädalalõppudel toimuvatel kursustel on samad probleemid,” tõdes Ojasoo. „Laeval on uudsuseks vast see, et õppetööst vaba aeg kujuneb noortele ilmselt meeldivaks puhkuseks. Õpetajana unistan mõistagi sellest, et peale uute tuttavatega tantsusalongi külastamise istutaks peale õppetunni ka mõne põnevama matemaatikaülesande taga.”

Ojasoo loodab, et kursandid jäävad kursuse ja reisiga rahule, kuigi valdavalt oleneb see muidugi neist endist. Õpetajad annavad endast parima niikuinii.

Koolituskruiisi korraldavad Gustav Adolfi koolituskeskus, Tallink ja Fresh Event Productions.

Esimene reis väljub Tallinnast Stockholmi 17. ja teine 20. märtsil.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Õpetajad jagavad riigieksamiks tarkust kruiisilaeval”

  1. murelik õpetaja ütleb:

    Huvitav, mille peale raha raisatakse.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!