Tallinna Ülikoolis algas tudengite teadusnädal

4. märts 2013 - Kommenteeri artiklit

4.-8. märtsini kestval Tallinna Ülikooli tudengite teadusnädalal pakutakse võimalust päikese- ja kuuvaatluseks, korraldatakse infotunde, käiakse teaduslaborites ja akadeemilises raamatukogus, väideldakse. Loengutega astuvad üles näiteks Olav Osolin ja Aleksei Turovski, teatas TLÜ pressiesindaja.

Üliõpilaskonna haridus-ja teaduspoliitika nõuniku Maia Eskla sõnul on tänavuse teadusnädala tugevuseks instituutide üliõpilasnõukogude panus, sest seeläbi on esindatud ka rohkem teadusvaldkondi. „Teadusnädala üheks eesmärgiks on avada teaduse tähendust erinevates valdkondades ja rõhutada erialade vahelist seotust,“ lisab ta.

Nädal toob kokku erinevate erialade tudengid ja õppejõud. Seejuures on seotud lõbus vorm asjaliku sisuga, mis annab võimaluse läheneda teadusele kui meie igapäevaelu loomulikule osale.

Üliõpilaskonna aseesimees haridus- ja teaduspoliitika valdkonnas, Triin Kibur loodab samuti, et nädala jooksul saaks võimalikult paljud valdkonnad läbi erinevate vaatenurkade kajastatud, nii et igaüks võiks enda jaoks midagi inspireerivat leida. „Lisaks vastuste leidmisele võiks tekkida ka palju küsimusi, diskussioone, mõttearendusi ja “ahhaa!” momente,“ sõnab Kibur.

Peagi plaanitakse hakata korraldama ka igakuiseid tudengitelt-tudengitele teadusõhtuid.

Teadusnädala sündmustest on oodatud osavõtma kõik tudengid, õppejõud ja teadlased.

Tudengite teadusnädal toimub Tallinna Ülikoolis teist aastat järjest.

Täpsemat infot teadusnädala sündmuste ja päevakava kohta leiab siit .


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!