Tuleb kutsehariduse suursündmus “Noor Meister 2013”

6. märts 2013 - Tuleb kutsehariduse suursündmus “Noor Meister 2013” kommenteerimine on välja lülitatud

Reedel ja laupäeval, 8.–9. märtsil toimub esmakordselt kutsehariduse suursündmus „Noor Meister 2013”, mis koondab kaheks päevaks Tallinna Eesti Näituste messikeskusesse kogu kutsehariduse, teatas SA Innove.

„Kuigi Noor Meister toimub juba neljandat korda, on see aasta eriline, sest 2013. aastal toimub see eraldiseisva suursündmusena,” ütles SA Innove juhatuse liige Tõnis Arvisto, lisades, et sellel toimuvad kutsemeistrivõistlused, õpetlikud töötoad, kutseharidusmess ja seminarid õpetajatele.

Kutsevõistlustel võtab mõõtu 300 kutseõppurit 21 võistlusalal. „Nii nagu sportlased, panevad ennast proovile ka kutseõppurid ning arvesse lähevad kiirus, täpsus, teoreetiliste ja praktiliste oskuste kasutamine,” selgitas Arvisto. „Uuendusena toimuvad mõlemal päeval töötoad, kus külastajad saavad oma käega proovida erinevaid elukutseid.” Tema sõnul on väga oluline osa kutseharidusmessil, kus huvilised saavad tutvuda ametikoolide õppimisvõimalustega.

Kutsehariduse suursündmusele oodatakse eelkõige põhi- ja keskkooli lõpuklasside õpilasi, kuid ka nooremaid ja vanemaid huvilisi. “Kindlasti on sündmus oluliseks infoallikaks õpetajatele ja karjääri valdkonna töötajatele,” rääkis Arvisto.

Ürituse sissepääs on kõigile tasuta.

Lisaks haridusinfole leiab sealt ka sisuka meelelahutusprogrammi, näiteks astuvad üles selleaastased superstaarid Rasmus Rändvee ja Elina Born.

Suurüritust korraldab SA Innove koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Võistlusi rahastab Euroopa Sotsiaalfond ning õla on alla pannud ka paljud sponsorid.

Lisainfo on leitav ürituse kodulehelt www.noormeister.ee .