Uuele reaali erakoolile joostakse tormi

8. märts 2013 - Kommenteeri artiklit

Kümme last tunnis – just sellise tempoga panid lapsevanemad esimestel päevadel oma järeltulijaid kirja Tallinna reaalkooli juurde loodud erakooli, mis kannab reaali põhikooli nime. Tung uude kooli on suur krõbedast õppemaksust hoolimata. Õpilaskandidaate hakati kirja panema märtsikuus ja selle nädala keskpaigaks oli registreeritud juba 130 last, kellest esimesse klassi soovijaid oli 72.

Reaali põhikooli asutaja, MTÜ RK Hariduse juhatuse liikme Alar Tamkivi sõnul loodi uus erakool selleks, et pakkuda kõigile vanematele võimalust panna oma laps reaalkallakuga kooli ka siis, kui vastavalt uuele seadusele põhikool ja gümnaasium lahutatakse.

Siis ei saa vanemad linnakooli enam vastavalt oma soovile valida, vaid peavad leppima piirkonnakooliga. Nendele lastele, kes ei ela reaalkooli piirkonnas, pakubki siis reaalainete süvaõppe võimalust tasuline reaali põhikool, mille lõpetajal on tõenäoliselt ka paremad võimalused pääseda reaalkooli gümnaasiumi.

“Kuigi reaalkooli gümnaasium on avatud ka mujalt tulijaile ja nende seas on alati olnud tublisid tegijaid, on enamikul mujalt tulnuil algul väga raske,” selgitas Tamkivi. “Vilistlasena võin öelda, et väga tähtis on ka oma kooli tunne. See jääb terveks eluks. Kui põhikoolid ja gümnaasiumid lahutada ja käia eri kooliastmed eri koolides, ei pruugi seda tunnet üldse tekkida.”

Reaali põhikool hakkab tegutsema endises Tallinna kesklinna politseimajas, mis asub reaalkooli naabruses. Kooli hoolekogu eestvedamisel muretseti need ruumid algselt seni kahes vahetuses õppinud laste ruumikitsikuse leevendamiseks.

Õppemaksu suurus otsustatakse igaks järgnevaks õppeaastaks eelarve koostamise ajal ja tehakse teatavaks veebruaris. Tuleval õppeaastal on õppemaks 1490–1790 eurot sõltuvalt sellest, mitmendas klassis laps käib. Õppemaksule lisandub isiklikuks kasutamiseks mõeldud õppematerjalide, õppekäikude, koolivormi, pikapäevarühma ja toiduraha maksumus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!