Aasta kooliraamatukogu­hoidja Piret Taniel

20. apr. 2013 Mari Klein - Kommenteeri artiklit

Eesti raamatukoguhoidjate ühing pärjas tänavu aasta kooliraamatukoguhoidja tiitliga Antsla gümnaasiumi raamatukogu juhatajat Piret Tanieli, kes on muutnud gümnaasiumi raamatukogu nüüdisaegseks õpikeskuseks. Palju õnne!

Kes on Antsla raamatukogu põhikülastajad?

Kõige tihedamini külastavad raamatukogu esimese ja teise astme õpilased (1.–6. klass). Neile mõeldes olen püüdnud tellida uut ja huvitavat lastekirjandust, autoriteks Kristiina Kass, Mika Keränen, Lena Lilleste, Markus Saksatamm, Andrus Kivirähk jt.

Mida nad raamatukogus peale laenutamise teevad?

Kooliraamatukogus bussi ootavatel lastel on võimalus mängida lauamänge, kasutada lugejatele mõeldud arvuteid ja teha õppeülesandeid.

Mis on kooliraamatukoguhoidja töö juures kõige tüütum?

Kui armastad oma tööd, siis raskusi ja ebameeldivat polegi. On ainult pingelised hetked sügisel enne kooli, kui õpilased tulevad õpikuid laenutama ja õpetajad soovivad uusi õppematerjale, ning kevadel, kui kõik õppematerjalid tagastatakse.

Aga kõige meeldivam?

Kõige meeldivam on suhelda lugejatega, eriti kui olen saanud järjekordsele „marakratile” raamatu laenutada. Ja siis, kui ukse vahelt pistab pea sisse väike kräsupäine 1. klassi poiss, peos taldrik torditükiga, ja ütleb: „Tädi, see on sulle, mul on täna sünnipäev.”

Millest Antsla raamatukogu puudust tunneb?

Nagu kõik teisedki raamatukogud, sooviksime ka meie täiendada oma põhikogu pidevalt ilmuvate uute laste- ja noorsooraamatutega, samuti mõelda gümnaasiumiõpilastele. Koolidest tulevad ju hilisemad rahvaraamatukogude lugejad, seega tuli peab tuha all pidevalt hõõguma, et oleks huvitavaid raamatuid, et huvi ei kaoks.

Kas teie tohite töö ajal raamatut lugeda?

Meie koolis lugemise keeldu pole, olen küll kasutanud hommikupoolseid tunde laste- ja noorsooraamatute lugemiseks.

Mis oli viimane raamat, mida lugesite?

Hiljuti lugesin uusi lasteraamatuid, sest välja oli kuulutatud maakondlik ja hiljem üleriigiline kirjandusmäng 3.–4. klassi õpilastele uuemate eesti lasteraamatute põhjal.

Millal Antsla kooliraamatukogu lahti on?

Kooliraamatukogu on lahti kogu koolipäeva jooksul kella 7.45–15.45.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!