Eesti tippsekretär õpib Olustveres

25. apr. 2013 - Kommenteeri artiklit

Eile, 24. aprillil Tartu Kutsehariduskeskuses peetud sekretäride kutsevõistlusel „Tippsekretär 2013” tunnistati parimaks Monika Rogenbaum Olustvere Maamajandus- ja Teeninduskoolist, talle järgnes Triin Nooska Tartu Kutsehariduskeskusest ning kolmanda koha sai Kristiina Traumann Tallinna Majanduskoolist, teatas SA Innove.

„Võitjaid iseloomustasid põhjalikud erialased teadmised, tugev närv ja oskus ennast kehtestada. Võitja puhul saab välja tuua ka teadliku erialavaliku,” selgitas hindamiskomisjoni esimees Riina Järve-Tammiste. Žürii hinnangul on hea sekretär abistav, korda armastav, väga hea närviga iseseisev töötaja.

„Sekretäride kutsevõistluse eesmärk on reaalses töös vajalike situatsioonide lahendamiseks kindlustunde saamine ja valmisolek kutseeksamiks,” selgitas Järve-Tammiste, lisades, et sekretäride kutsevõistlus annab avalikkusele sõnumi, et kutseõppe tasemel on võimalik koolitada suurepäraseid sekretäritöö tegijaid.

Kutsevõistlusel panid oma oskused ja teadmised panid proovile sekretäritöö õpilased üle Eesti. Mõõtu võeti teoreetiliste teadmiste testis, arvutikirjas, käsikirja toimetamises, dokumenditöö ja situatsioonülesande lahendamises. „Päeva kõige emotsionaalsem ja põnevam osa oli situatsioonülesande rollimäng, kus võistlejad pidid lahendama erinevaid tööolukordi näitleja Andres Ojaga,” ütles Järve-Tammiste.

Žürii sõnul jäi neile kõige eredamalt meelde Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli tütarlaps Diana Remmelgas, kelle kliendiks oli vaegkuulja ning kõigile üllatuseks kasutas neiu rollimängus viipekeelt. „Väga tugevad tulemused on meie sekretäridel eesti keeles ja dokumendihalduses, raskusi valmistasid noortele teoreetiliste teadmiste testis silmaringi küsimused.” rääkis Järve-Tammiste.

Tippsekretäri kutsevõistlus toimus 14. korda ning tänavustel võistlustel panid end proovile kokku 22 kutseõppurit Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Tartu Kutsehariduskeskusest, Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist ja Tallinna Majanduskoolist. Sekretäride kutsevõistluse žüriisse kuulusid Sirje Orvet, Riina Järve-Tammiste, Triin Ojamaa ja Linda Kull.

Võistluse korraldas SA Innove koostöös Tartu Kutsehariduskeskuse ja Eesti Juhi Abi Ühinguga ning rahastas Euroopa Sotsiaalfond.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!