ESTCube-1 ja Robotex pälvisid ITL-i aastaauhinna

29. apr. 2013 - Kommenteeri artiklit

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) pärjas möödunud nädalal tiitliga „Aasta Tegu 2012” tudengisatelliit ESTCube-1 ning nimetas „Aasta Tegijaks 2012 robotivõistluse Robotex korraldusmeeskonna, teatas Tartu Ülikooli pressiesindaja.

„Aasta Tegu 2012” auhinnaga tunnustati ESTCube’i projektijuhti, TÜ doktorant Silver Lätti ning tema rohkem kui 80-liikmelist tudengite meeskonda ja akadeemilisi nõustajaid. Auhind anti ESTCube-1 meeskonnale interdistsiplinaarse koostöö ning kosmosetehnoloogia arendamise eest, mis aitab kaasa ka reaalainete populariseerimisele. Kuigi auhinda väärt tegu saab tegelikkuseks alles käimasoleval aastal, siis teo objekt sai suures osas valmis juba mullu.

„Aasta teo valimisel lähtus ITL-i juhatus seekord nii tehtud töö mahust kui ka potentsiaalist tulevikus. ESTCube-projekt avab Eesti jaoks uue peatüki täiesti uues valdkonnas, kus interdistsiplinaarne koostöö on edu aluseks. Infotehnoloogia on täna ja veel rohkem tulevikus universaalne kompetents, mida läheb vaja igas eluvaldkonnas, maa peal ja all ning kohal,” põhjendas Skype Eesti maajuht Tiit Paananen laureaadi valikut.

ESTCube-1 projekti juhendaja Mart Noorma sõnul on ITL-i liikmete nimekirja vaadates selge, kui tohutu au see tunnustus projektis osalevatele tudengitele on: „Auhinna väljaandjate hulgas on ju kõik meie teadmistepõhise majanduse vedurid. Eesti tudengisatelliidi projekt on oma haridusliku missiooni täitnud, kui need firmad meie tudengite hulgast omale head spetsialistid saavad.” ESTCube’i projektijuht Silver Lätt lausub, et ESTCube-1 projekt jätkab oma hariduslikku missiooni: „Mõistame, et heaolu saavutamiseks on vaja haritud ja motiveeritud inimesi, kel on julgust küsida küsimusi ja kirge lahendada keerulisi probleeme, ning kinnitan, et tudengisatelliidi programm jätkab selliste inimeste koolitamist ka tulevikus.”

„Aasta Tegija 2012” tiitli pälvisid ühiselt Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja IT-kolledži inimesed, kes ühtse meeskonnana korraldavad robotivõistlust Robotex. Üritus on aastatega kasvanud üha rahvusvahelisemaks ning tõstnud noorte seas huvi tehnoloogiavaldkonna ja -hariduse vastu.

Žürii liige Tiit Paananen lausus „Aasta Tegijate” ehk Robotex’i korraldajate kohta: „Varajane huvi arvutiasjanduse vastu tagab tulevikus paremad läbilöögivõimalused. Tänased IT-tippjuhid ja kogenud süsteemiarhitektid olid koos arvutiringides 20 aastat tagasi. Aasta tegijad külvavad kiidusväärselt seemne meie tuleviku konkurentsivõime kandjatesse.”


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!